Nej sestřička 2016 navštívila radnici

20/10 2016

Milá návštěva zavítala 20. října na radnici. V doprovodu ředitele Městské nemocnice Ostrava Petra Uhliga a jeho náměstkyně Gabriely Goryczkové se tady přišla představit Nej sestřička roku 2016 Marcela Murasová. V primátorských salóncích ji přijali primátor Tomáš Macura a náměstek primátora pro sociální věci a zdravotnictví Michal Mariánek.

Nej sestřička 2016 navštívila radnici

Primátor Tomáš Macura předává Nej sestřičce 2016 Marcele Murasové kytici květů a dárek. Foto: J. Urban

Spolu s kyticemi květů předali zástupci města vrchní sestře oddělení neurochirurgie MNO hodinky, které jí budou připomínat její nedávný úspěch. Dojetí se však nekonalo. „A já se těšila na klíčky od auta!“ poděkovala Nej sestra 2016 vtípkem a rázem byly všechny ledy prolomeny.

Marcela Murasová pochází z Brušperku. Vystudovala Střední zdravotní školu ve Vítkovicích a ještě v době studia začala pracovat v Městské nemocnici Ostrava. Dnes má čtyřicetiletá dvojnásobná maminka za sebou ve zdravotní uniformě 22 let. Do soutěže Batist Nej sestřička 2016 ji přihlásila její nadřízená. Protože vyznává heslo, že výzvy se mají přijímat, absolvovala v červnu první pražské kolo, z něhož postoupila mezi dvanáct finalistek říjnového závěrečného galavečera v Náchodě. Na programu byl slavnostní nástup ve večerních róbách, rozhovor na scéně a praktické ukázky pracovních dovedností. Koho porota posunula „na bednu“, účastnice do samotného konce nevěděly. Možná i proto, když ji nakonec vyhlásili královnou a moderátorka Štěpánka Duchková se jí zeptala, co cítí, vyhrklo z ní: „Nezlobte se, ale já mám strašný hlad!“

Hlavními cenami v soutěži byly zájezdy dle vlastního výběru. Kam Marcela Murasová pojede, to zatím netuší. Ale ví už, s kým pojede. Na pokoji v Náchodě bydlela se sestřičkou z Nemocnice Sokolov Jarmilou Ryvovou a hrozně si padly do oka. „Když jsme se bavily o soutěži, smály jsme se, že se rozdělíme o první dvě místa a vyrazíme do světa spolu,“ vzpomíná Murasová. „A představte si, ono to tak dopadlo!“