Na MIPIM společně s Prahou a Brnem

17/1 2018

Již po jednadvacáté se Ostrava zúčastní prestižního mezinárodního veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM, jehož 29. ročník se uskuteční ve dnech 13. až 16. března ve francouzském Cannes. Stejně jako vloni spojí své síly s Prahou a Brnem ve společné expozici s názvem Czech Cities. Informoval o tom primátor Ostravy Tomáš Macura.

Na MIPIM společně s Prahou a Brnem

Ostravská expozice na loňském veletrhu. Foto: Archiv MMO

„Navážeme na společnou prezentaci měst a regionů, kterou jsme poprvé vyzkoušeli na loňském veletrhu MIPIM s Prahou a Brnem a úspěšně rozšířili o kraje v říjnu 2017 na veletrhu Expo Real v německém Mnichově,“ uvedl Tomáš Macura. „Důvody pro uspořádání společné expozice jsou v podstatě dva. Především je daleko atraktivnější pro investory a developery, kteří ji vnímají jako společnou expozici České republiky, a je o ni daleko větší zájem. A samozřejmě to má i finanční efekt,“ vysvětlil.

Zatímco obě loňské expozice připravovala Ostrava, letos předala pomyslné žezlo hlavnímu městu. Společná expozice bude opět vystavěna na ploše 253 m². Prezentační obsah stánku bude přizpůsoben tématům, která přinášejí zajímavé synergie. Půjde o témata inovace a infrastruktura a práce a život ve městech. Zpracovaná budou tak, aby oslovila co nejširší spektrum návštěvníků, zejména pak zúčastněné investory a developery.

„Ostrava pojede na MIPIM s nabídkou volných ploch pro lehký průmysl, rezidenční bydlení či volnočasové aktivity v centru města. Budeme prezentovat také inovační ekosystém, který zvyšuje konkurenceschopnost města, úroveň života obyvatel, a také kandidaturu Ostravy na titul European Green Capital 2020,“ popsal letošní nabídku Tomáš Macura.

„Máme vytipováno několik lokalit v centru města, jedná se vesměs proluky, pro které budeme mít zpracovánu i prostorovou a výškovou regulaci včetně dalších požadavků, abychom mohli případným zájemcům o investice poskytnout již konkrétnější zadání,“ dodal primátor.