Na Českých dnech v Šanghaji

23/4 2015

Primátor Tomáš Macura vede reprezentaci města Ostravy na Českých dnech v Šanghaji. Do Čínské lidové republiky Ostravané odcestovali ve dnech 21. – 26. dubna jako součást oficiální delegace České republiky v čele s předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Janem Hamáčkem.

Na Českých dnech v Šanghaji

Zleva primátor Ostravy Tomáš Macura, náměstkyně primátora Kateřina Šebestová a vedoucí OSR magistrátu Václav Palička na Českých dnech v Šanghaji.

České dny v Šanghaji ve dnech 22. – 25. dubna jsou zaměřeny na aktivity směřující k posílení image České republiky jako země turisticky přitažlivé, technologicky a průmyslově vyspělé, nabízející stejně tak výhodné investiční příležitosti, jako nepřehlédnutelné výtvory českého současného umění a moderního designu.

Součástí samostatného programu delegace města Ostravy, kterou kromě primátora tvoří náměstkyně primátora Kateřina Šebestová a vedoucí odboru strategického rozvoje magistrátu Václav Palička, bude mimo jiné podpis partnerské smlouvy mezi statutárním městem Ostravou a městem Su-čou (Suzhou), druhým nejvýznamnějším městem provincie Ťiang-su (Jiangsu), v němž žije přes 10 milionů obyvatel.