Na Černé louce je nové dětské hřiště

29/6 2016

V areálu výstaviště Černá louka za pavilonem A bylo ve středu 29. června otevřeno nové veřejné hřiště pro děti od tří let. Areál za 2 miliony korun postavený v rekordně krátké době 28 pracovních dnů vznikl za finanční podpory společnosti OZO Ostrava. Jeho provozovatelem jsou Ostravské výstavy, a. s.

Na Černé louce je nové dětské hřiště

Dětské hřiště na Černé louce přivítalo první návštěvníky. Foto: J. Urban

Provoz hřiště slavnostně zahájili primátor Tomáš Macura, jeho náměstci Zbyněk Pražák, Radim Babinec, Martin Štěpánek, starostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová, ředitelé společností OZO a Ostravské výstavy Karel Belda, Karel Burda a další hosté. Jako první si zde mohly hrát děti z mateřské školy v Dvořákově ulici z centra Ostravy.

Hřiště je lemováno spoustou zeleně a vzrostlých stromů. Skýtá možnosti her na šplhacích a balančních prvcích, houpadlech a věžových sestavách. Součástí je pískoviště se speciálním pískem a ovál pro ježdění. Všechny prvky jsou bezpečné a splňují přísná kritéria pro provoz dětského hřiště. Prostor je oplocen nízkým plůtkem. Psi na dětské hřiště nesmí. Opodál je šest tzv. cvičebních strojů pro seniory nebo rodiče dětí a socha Porubské mládí akademického sochaře Miroslava Rybičky z roku 1960.

Do konce září bude areál otevřen od 8 do 20 hodin, od října do konce dubna do 18 hodin. Ve večerních a nočních hodinách bude monitorován městskou policií.