Mladí zahradníci o Lipovou ratolest

23/9 2014

Svaz zakládání a údržby zeleně a statutární město Ostrava pořádají sedmý ročník soutěže mladých zahradníků. Od 23. do 25. září usilují studenti zahradnických škol z České republiky i zahraničí o vítězství v soutěži Lipová ratolest 2014, která se v moravskoslezské metropoli koná poprvé. Slavnostní zahájení soutěže proběhlo v úterý 23. září za účasti náměstka primátora Dalibora Madeje.

Mladí zahradníci o Lipovou ratolest

Soutěž je zahájena, hurá do díla! Snímky Jiří Urban

V areálu parku za poliklinikou MephaCentrum v Ostravě–Porubě, mezi ulicemi Zednickou a Španielovou, předvádějí svůj um a cit pro své řemeslo členové dvanácti čtyřčlenných družstev zahradnických a zemědělských škol z České republiky i ze zahraničí. Každé soutěžící družstvo zrealizuje podle připravené projektové dokumentace soutěžní plochu o rozloze 48 m2. Spojením těchto ploch vznikne nový prostor pro odpočinek obyvatel porubského městského obvodu a města Ostravy.
Přihlášeny jsou: Vyšší odborná škola a střední zemědělská škola Benešov, Střední škola zahradnická a technická Litomyšl, Česká zahradnická akademie Mělník, Střední zahradnická škola Rajhrad, SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická České Budějovice, Střední odborná škola lesnická a strojírenská Šternberk, Střední škola zahradnická Kopidlno, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Třešť,
Střední škola zemědělská Olomouc, host ze Slovenska Stredná odborná škola záhradnická Piešťany a dvě družstva Střední zahradnické škola Ostrava.

Studenty při práci můžete sledovat od 9 do 17 hodin, závěrečné výsledky budou vyhlášeny ve čtvrtek 25. září ve 14 hodin.