Mistrovství světa v hokeji už za měsíc

1/4 2015

Zástupci organizačního výboru mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě, Moravskoslezského kraje, složek integrovaného záchranného systému a představitelé města Ostravy, primátor Tomáš Macura a první náměstek primátora Lumír Palyza, vystoupili poslední březnový den na tiskové konferenci v ostravské Nové radnici.

Mistrovství světa v hokeji už za měsíc

Na tiskové konferenci k MS v hokeji v Nové radnici. Foto: J. Zerzoň

Viceprezident České svazu ledního hokeje a předseda ostravské části MS Aleš Pavlík v úvodu tiskové konference zhodnotil stav příprav na světový šampionát, jehož základní skupina B za účasti obhájce titulu Ruska, Běloruska, Dánska, Finska, Norska, Slovenska, Slovinska a USA se ve dnech 1.–12. 5. uskuteční v ostravské ČEZ Aréně. V Ostravě uvidíme 14. 5. také dva zápasy vyřazovací fáze (play off). Závěr turnaje, který vyvrcholí finálovým zápasem 17. 5., se odehraje v Praze.

Podle pořadatelů je z celkové kvóty vstupenek na ostravské zápasy prodáno 63 procent lístků, přičemž k mání jsou i místa na některé atraktivní vzájemné zápasy týmů „silné čtyřky“. Nejen pro diváky se vstupenkami, ale i pro fanoušky, kteří se do haly nedostanou, bude v průběhu MS otevřena na parkovištích u ČEZ Arény fan zóna s velkoplošnými obrazovkami, programem, prodejem suvenýrů a občerstvením.

Primátor Tomáš Macura konstatoval, že na MS v ledním hokeji, nejvýznamnější sportovní událost roku, je Ostrava vzorně připravena. Ať už po stránce ubytovacích a gastronomických kapacit, dopravy, bezpečnosti, zdravotní péče, ale také nabídky volnočasových aktivit pro domácí i zahraniční návštěvníky města.

První náměstek primátora Lumír Palyza zdůraznil, že město Ostrava, stejně jako Moravskoslezský kraj, podpořilo pořádání MS částkou 30 milionů korun. Dále zhodnotil připravenost dějiště šampionátu ČEZ Arény. Do její modernizace město v posledních letech investovalo přes 46 mil. korun. Další prostředky vynakládá na prezentaci pořadatelského města, vícejazyčné průvodce pro fanoušky apod.

Podporu pořádání MS v hokeji a konkrétní akce Moravskoslezského kraje shrnuli hejtman Miroslav Novák a náměstek hejtmana Josef Babka, o bezpečnostních opatřeních informovali krajský ředitel Police ČR Tomáš Kužel, zástupce krajského ředitele HZS Vladimír Vlček a ředitel Lékařské záchranné služby MSK Roman Gřegoř.

Po skončení tiskové konference se pohár pro mistry světa vystavený od 25. března ve foyer Nové radnice přesunul do Světa techniky v Dolních Vítkovicích, kde si jej zájemci mohou prohlédnout do velikonočního pondělí 6. dubna.