Městský stadion ve Vítkovicích před zásadní rekonstrukcí

11/10 2011

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích, součást Vítkovice Aréna, a. s., městské obchodní společnosti, podstoupí už brzy náročnou rekonstrukci a modernizaci. O podrobnostech projektu informovali v úterý 11. října novináře náměstek primátora Martin Štěpánek a architekt David Kotek z Projektstudia.

Městský stadion ve Vítkovicích před zásadní rekonstrukcí

Vizualizace budoucí podoby stadionu

V červnu 2012, hned po skončení 51. ročníku atletického mítinku Zlatá tretra, se začne s demolicí betonových ochozů na stání (východní tribuna) a úpravou okolního prostranství. Nově rekonstruovaná krytá východní tribuna stadionu spolu s krytou hlavní tribunou poskytne kapacitu 13 tisíc sedících diváků. Předpokládané finanční náklady na realizaci této části projektu by měly dosáhnout 246 milionů korun. Termín dokončení rekonstrukce východní tribuny bude upřesněn, předběžně se odhaduje na přelom let 2012 – 2013.

Okolní  související stavby např. oprava stávajících ochozů za oběma brankami (tribuny sever a jih), skladové haly, energetického centra (sever a jih), pokladen a vstupů do areálu (část A a část B), kanalizace, rekonstrukce elektro zařízení Vítkovice Arény, rekonstrukce rozvoden ve stávající tribuně apod. si vyžádají investici ve výši cca 200 mil. Kč. Konečná kapacita městského stadionu, po dokončení všech tribun, má v roce 2014 dosáhnout 15 tisíc sedících diváků.

Rada města rozhodla ve věci rekonstrukce městského stadionu o podání žádosti o dotaci ve výši 100 milionů korun na ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

V průběhu rekonstrukce bude Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích nadále v provozu, včetně konání atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava nebo fotbalových zápasů. FC Baník Ostrava má už nyní podepsánu s provozovatelem městského stadionu společností Vítkovice Aréna smlouvu na využití tréninkových ploch. Vzhledem k podmínkám projektu Fotbalové asociace ČR „Stadiony 2012“ je předpoklad, že od srpna 2012 bude FC Baník své soutěžní zápasy hrát na městském stadionu ve Vítkovicích.

Česká resumé všech příspěvků jsou dostupná na internetové adrese: http://amo.ostrava.cz