Městská galerie Plato se stěhuje

Poslední změna: Pondělí 12.02.2018 10:20 - Oborilová Hana

Pondělí 12.02.2018 10:20

Městská galerie současného umění Plato se se stěhuje do budovy bývalého hobbymarketu Bauhaus v centru Ostravy, kde veřejnosti nabídne současné umění na ploše téměř půl hektaru. Nové sídlo otevře Plato v polovině dubna programově nabitým zahajovacím týdnem.

Městská galerie Plato se stěhuje

Městská galerie Plato se stěhuje. Foto: archiv Plato

Svou dočasnou Kancelář pro umění sídlící na ulici Českobratrská, kde působilo necelý rok, uzavřelo 31. ledna. Podařilo se zde uskutečnit 13 výstav a dalších 52 akcí včetně přednášek, koncertů či workshopů pro děti nebo dospělé.

V Bauhausu kromě výstavního prostoru vznikne také knihovna, bistro, prodejna, zahrada a další funkční zázemí. Některé z těchto projektů budou v provozu již během dubnového zahajovacího týdne, jehož program Plato právě připravuje.

Konečným sídlem galerie se stanou městská jatka z 19. století, sousedící s někdejší prodejnou Bauhaus, které město opraví podle návrhu renomovaného polského architekta Roberta Konieczného a jeho katovického studia KWK Promes.