Město vybralo Dobrovolníky roku 2013

5/12 2013

V Nové radnici vyhlásili první prosincovou středu výsledky 3. ročníku ankety Dobrovolník roku. Město ji uspořádalo u příležitosti Evropského roku občanství a v předvečer Mezinárodního dne dobrovolníků. Záštitu nad akcí, jejímž cílem je také zviditelnění dobrovolnických organizací a činností, které vykonávají ve prospěch potřebných občanů, převzal a ceny sedmi laureátům předal náměstek primátora Martin Štěpánek.

Město vybralo Dobrovolníky roku 2013

Dobrovolníci roku (zleva): Ing. Eva Navrátilová, Antonie Gavlasová, Petra Štenclová, Tomáš Polášek, Ilona Matyášová, Silvie Mižigárová a Barbora Urubová. Foto: J. Zerzoň

Nominovaní získali ocenění za práci v oblasti sociálních služeb a volnočasových aktivit. Navrhly je: obecně prospěšná společnost ADRA – dobrovolnické centrum Ostrava, Charita Ostrava – dobrovolnické hnutí, Charita Ostrava - dobrovolnické hospicové hnutí, občanské sdružení S.T.O.P., občanské sdružení SPOLEČNĚ-JEKHETANE, Slezská diakonie – dobrovolnické centrum Ostrava a YMCA Ostrava-Poruba. V úvodu slavnostního vyhlášení cen Dobrovolník roku vystoupila se svým pásmem „Lana – životní osudy“ skupina Kontakty ze Slezské diakonie.

Ocenění dobrovolníci:

Tomáš Polášek (ADRA) student Vyšší odborné školy sociální v Ostravě tráví volný čas se seniory v Léčebně dlouhodobě nemocných a Domě sociálních služeb v Radvanicích. Tomášovo motto: „Žádný člověk není tak chudý, aby nemohl darovat úsměv“.

Ilona Matyášová (Charita Ostrava) vede ve středisku Gabriel keramickou dílnu. Výrobky slouží k reprezentaci Charity, jako dárkové předměty anebo se uplatňují na prodejních výstavách. Ilonino motto: „Každý den udělej někomu radost“.

Ing. Eva Navrátilová (Charita Ostrava) je dobrovolnicí v Hospici, kde se věnuje doprovázení nemocných a umírajících. Evino motto: „Život a smrt jsou jedno. Pomáhají si navzájem. Je chybné si myslet, že život je dobro a smrt je zlo“.

Petra Štenclová (S.T.O.P.), studentka vyšší odborné školy sociální je dobrovolnicí v programu Kmotr. Věnuje se individuální práci s dětmi. Petřino motto: „Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí “.

Silvie Mižigárová (SPOLEČNĚ-JEKHETANE) organizuje aktivity pro děti, pomáhá rodičům s přípravou dětí k nástupu do 1. Třídy, působí v sociální službě KLUB-KO. Silviino motto: „Díky dobrovolnictví vím, že nedělám vše špatně a více si věřím.“

Antonie Gavlasová (Slezská diakonie) je dobrovolnicí v programu Dobrovolnictví potřebným lidem, individuálně se věnuje potřebným dětem. Motto Antonie: „Pomoc poskytnutá v nouzi je záchrana, kterou může poskytnout, ale i potřebovat každý".

Barbora Urubová (YMCA) je součástí týmu, který vede pop-rockový sbor Tensing, patří k hlavním organizátorů festivalu pro mládež Youth4You(th). Bářino motto: „Stáváš se zodpovědný za to, co jsi k sobě připoutal".