Město vybere ředitele KS Aréna

15/8 2017

Ředitelka mimořádně úspěšného divadla Komorní scéna Aréna Renáta Huserová odchází do důchodu. Město nyní bude ve výběrovém řízení hledat jejího nástupce či nástupkyni. Zájemci mohou podat přihlášky na ostravském magistrátu do 20. října.

Město vybere ředitele KS Aréna

Budova, u Sýkorova mostu, v níž sídlí Komorní scéna Aréna. Foto: archiv MMO

Rada města Ostravy vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky právnické osoby Komorní scéna Aréna, příspěvkové organizace. Podmínkou je ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu, minimálně pětiletá praxe v řídící funkci, výborná znalost českého jazyka a aktivní znalost jednoho světového jazyka, znalost problematiky řízení příspěvkové organizace a souvisejících ekonomických a právních norem, znalost práce na počítači, manažerské a komunikační schopnosti, empatie, diplomatické vystupování, schopnost jednání s různorodými osobnostmi (umělci, sponzoři, novináři), orientace v oblasti kultury a umění, bezúhonnost a způsobilost k právním úkonům.

Zájemci mohou podat přihlášky do výběrového řízení nejpozději do 20. října a kromě požadovaných dokumentů musí předložit i zpracovaný návrh koncepce a další činnosti organizace na období 2019 – 2021. Předpokládaný nástup do funkce je 2.ledna 2018

Bližší informace o výběrovém řízení podá na telefonním čísle  737270896  vedoucí odboru kultury a volnočasových aktivit Magistrátu města Ostravy Barbora Stankušová.

Komorní scéna Aréna je trojnásobnou držitelkou ocenění Divadlo roku. Fenomenální úspěch zaznamenala KS Aréna v roce 2015, kdy kromě ceny Divadlo roku byla oceněna za nejlepší poprvé uvedenou českou hru Slyšení Tomáše Vůjtka, jevištní podoba této hry se stala Inscenací roku, Marek Cisovský získal za roli Adolfa Eichmanna v této inscenaci Cenu za mužský herecký výkon a Štěpán Kozub byl vyhlášen Talentem roku. Pět cen v jednom ročníku nezískalo v historii ankety žádné jiné české divadlo.