Město Ostrava vyhlásilo již podruhé Dobrovolníky roku

5/12 2012

U příležitosti Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity a Mezinárodního dne dobrovolníků byl v úterý 4. 12. 2012, v předvečer Mezinárodního dne dobrovolníků, slavnostně v Radnici města Ostravy udělen již ve druhém ročníku pamětní list „Dobrovolníka roku“ za práci v oblasti sociálních služeb a volnočasových aktivit.

Město Ostrava vyhlásilo již podruhé Dobrovolníky roku

Nominovaní dobrovolníci. Foto: Jiří Zerzoň

Zástupci dobrovolnických organizací působících na území města Ostravy nominovali z řad svých dobrovolníků na tento titul celkem 8 lidí, kteří si jej v plné míře zaslouží jako poděkování za svou nezištnou činnost. Současně byl udělen také titul Dobrovolníka SENIORA. Cílem akce bylo rovněž zviditelnění dobrovolnických organizací a jejich činnosti, kterou vykonávají ve prospěch potřebných občanů města. Záštitu nad touto mimořádnou společenskou akcí přijal náměstek primátora Martin Štěpánek. Nominované navrhla a vybrala tato občanská sdružení: Občanské sdružení ADRA – dobrovolnické centrum Ostrava, Charita Ostrava – dobrovolnické hnutí, Charita Ostrava - dobrovolnické hospicové hnutí, Senior servis Ostrava – společníci osamělých seniorů, občanské sdružení S.T.O.P., SPOLEČNĚ-JEKHETANE, Slezská diakonie a YMCA Ostrava-Poruba.