Město a policie příkladně spolupracují

31/5 2016

Spolupráce mezi Policií ČR, městskou policií a městem je v Ostravě na mimořádné úrovni. Důkazem může být i oceňování policistů, které se uskutečnilo 31. května v Nové radnici. Spolu s ředitelem Městského ředitelství policie René Dočekalem blahopřáli vyznamenaným primátor Tomáš Macura a ředitel Městské policie Ostrava Zdeněk Harazim.

Město a policie příkladně spolupracují

K ocenění blahopřál ostravským policistům i primátor Tomáš Macura. Foto: J. Urban

„Myslím si, že i na tomto příkladu lze demonstrovat vzornou součinnost města s Policií ČR a dalšími bezpečnostními složkami, jaká nemá v řadě měst obdoby,“ konstatoval primátor Macura s tím, že hlavním motivem této spolupráce je starost o lidi a občany města. „V souvislosti s přípravou strategického plánu rozvoje našeho města hovoříme v těchto dnech s lidmi a ptáme se jich na jejich potřeby a priority. Mezi ty nejdůležitější staví vždy bezpečnost a pocit bezpečí,“ řekl Tomáš Macura a jménem svými i celého města poděkoval přítomným mužům zákona, kteří ke zlepšování bezpečnosti ve městě svojí každodenní prací významně přispívají.

Služebními medailemi za mnohaletou vynikající práci v policejním sboru, propůjčenými policejním prezidentem Tomášem Tuhým, bylo následně vyznamenáno devětadvacet ostravských policistů. Medaile II. stupně za dvacet a více let aktivní služby převzalo 14 policistů, medaili III. stupně za deset a více let v uniformě 15 příslušníků. Mezi vyznamenanými byly tři ženy.