Na úvod Strýcová a Muguruzaová

10/2 2017

Losování tenisového Fed Cupu mezi českým a španělským týmem se konalo v pátek 10. února v pravé poledne v sále zastupitelstva Nové radnice. Náměstek primátora Martin Štěpánek jako zástupce hostitelského města se ujal losování. Do prvního sobotního zápasu vyslal Barboru Strýcovou a španělskou jedničku Garbine Muguruzaovou.

Na úvod Strýcová a Muguruzaová

Náměstek primátora Martin Štěpánek losuje pořadí zápasů víkendového Fed Cupu. Foto: Jiří Zerzoň

Sál zastupitelstva v Nové radnici je tradičním místem, v němž se odehrává losování tenisových soutěží družstev, které se konají v Ostravě. „Naše město se stává významným centrem sportovního dění. Konalo se u nás Mistrovství světa v hokeji a Mistrovství Evropy v krasobruslení, své místo má v Ostravě atletický mítink Zlatá tretra a konají se u nás zápasy Davis Cupu a Fed Cupu,“ řekl Martin Štěpánek.

Poté do osudí vložil tenisové míčky se jmény hráček obou týmů. Jako první vylosoval Barboru Strýcovou a tím určil pořadí zápasů.

V sobotu ve 13.30 hodin se utká česká dvojka Barbora Strýcová se španělskou jedničkou, sedmou hráčkou světa Garbine Muguruzaovou, po nich nastoupí česká jednička a třetí hráčka světa Karolína Plíšková proti Laře  Arruabarrenové.

Nedělní program začne ve 13 hodin zápasem jedniček obou týmů Karolíny Plíškové s Garbine Muguruzaovou, následuje utkání Barbory Strýcové s Larou Arruabarrenovou. Pokud bude nerozhodnutý stav, hraje se čtyřhra. Za českou stranu jsou nominovány Lucie Šafářová a Kateřina Siniaková, za Španělsko  Sara Sorribesová-Tormová a María José Martinezová-Sanchezová.