Lidé lidem – přehlídka sociálních služeb

20/6 2017

Neziskové organizace se představí ve čtvrtek 22. června od 9 do 16 hodin na Masarykově náměstí na jubilejním 10. ročníku akce Lidé lidem - přehlídce sociálních služeb a souvisejících akcí, kterou pořádá Magistrát města Ostravy.  Nestátní neziskové organizace působící v sociální oblasti budou prezentovat své služby a aktivity, které poskytují seniorům, osobám s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením, lidem s duševním onemocněním nebo rodinám s dětmi.

Lidé lidem – přehlídka sociálních služeb

Organizace představí služby, které poskytují v sociální oblasti. Foto: archiv MMO

Akce Lidé lidem je určena široké veřejnosti a je rozdělena do dvou bloků - dopoledního a odpoledního, přičemž dopolední blok je tematicky zaměřen na děti a žáky základních a středních škol. Dopoledne bude pro ně i letos připraven Projektový den, v němž je čeká plnění předem připravených úkolů souvisejících se sociální problematikou.

V odpoledním bloku mohou návštěvníci shlédnout vystoupení na pódiu, dozvědět se nové informace o sociálních službách nebo i o tom, jak mohou sami pomoci potřebným, třeba jako dobrovolníci.

Návštěvníci akce se i letos mohou těšit na gyroskop ze Světa techniky, ukázky práce městské policie, tandemové kolo, lidský stolní fotbal, taneční, hudební a divadelní vystoupení, malování na obličej, kreativní dílny nebo Veselou vědu.