Hlasujte o budoucnosti svého města!

18/2 2016

V pátek 19. února vyprší možnost zapojit se do přípravy budoucnosti našeho města vyplněním speciálního dotazníku. Ostrava chystá klíčový dokument, který určuje rozvojové priority na řadu dalších let - Strategický plán rozvoje města. Hotov má být do konce roku 2016 a k jeho tvorbě byla právě formou vyplnění dotazníku přizvána také veřejnost. Aktuálně jej již vyplnilo přes 6000 lidí, což svědčí o zájmu obyvatel o své město. Připojte se i vy!

Hlasujte o budoucnosti svého města!

Otevřenost vůči občanům Ostravy je jedním z hlavních principů při sestavování strategického plánu rozvoje města na léta 2016 až 2023. „Tvoříme plán pro lidi, proto by měli být přirozenou součástí jeho přípravy,“ vysvětlil primátor Tomáš Macura.

Předchozí strategický plán platil pro roky 2009 až 2015. V rámci realizace jeho priorit investovalo město okolo 12 miliard korun, investice dalších subjektů dosáhly hodnoty okolo 23 miliard korun. Jmenovat lze například proměnu Dolní oblasti Vítkovice, z městských projektů pak rekonstrukci městského stadionu. Významnou měrou se na těchto investicích podílely prostředky získané z externích zdrojů. V případě městských projektů šlo o necelých 10 miliard, na realizaci projektů ostatních subjektů se podařilo získat více než 11 miliard korun.

Podrobnosti o tvorbě strategického plánu rozvoje města na léta 2016 až 2023 s výhledem na další období najdete na speciálním webu www.fajnova.cz. Přímý odkaz pro vyplnění dotazníku je zde.