Kotlíkové dotace jsou velmi výhodné

25/7 2017

Ostravané, kteří si chtějí vyměnit starý kotel za nový ekologický, mají možnost získat mimořádně výhodnou dotaci. I s příspěvkem města ve výši 10 tisíc korun pokryjí všechny náklady a navíc mohou získat od města bezúročnou půjčku, takže výměna kotle je nebude nic stát. Všechny potřebné informace ke kotlíkovým dotacím získají zájemci na seminářích, které pořádá ostravský magistrát ve vybraných obvodech, anebo v infopointu vedle ostravské radnice. Příjem žádostí o dotaci začne 5. září.

Kotlíkové dotace jsou velmi výhodné

Informace ke kotlíkovým dotacím si zájemci vyslechli i na semináři, který se konal 24. července na ostravském magistrátu. Foto: Lukáš Kaboň

Ostravský magistrát uspořádal sérii seminářů převážně v ostravských obvodech, kde převládá zástavba s rodinnými domy a kde je předpoklad, že je nejvíce obyvatel, kteří si mohou vyměnit starý kotel za nový.  Jeden se seminářů se uskutečnil 24. července v prostorách magistrátu a poslední se koná v pondělí 31. července od 16 hodin v kulturním domě v Hošťálkovicích.

Pokud někdo nestihl seminář, nic se neděje. Stačí, když navštíví infopoint, který magistrát otevřel na rohu Sokolské třídy a Českobratrské ulice. Infopoint je otevřen vždy v pondělí od 13 do 17 hodin a ve středu od 9 do 15 hodin. Pracovnice vysvětli, a jaký typ kotle se dotace vztahuje, jak získat dotaci ve výši až 145 tisíc korun anebo pomohou s vyplněním žádosti o dotaci krok za krokem tak, aby neobsahovala chybné údaje a aby v ní nic nechybělo. Příjem žádostí o dotace bude spuštěn 5. září.

„Za kotlíkovou dotaci mohou obyvatelé rodinných domů vyměnit stávající ručně plněné kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo, kotel na biomasu s ručním nebo automatickým plněním, kombinovaný automatický kotel na uhlí a biomasu a plynový kondenzační kotel. Z  dotace lze hradit pořízení nového ekologického zdroje tepla, jeho montáž, stavební práce, dodávky a služby bezprostředně související s pořízením nového zdroje vytápění nebo úpravou stávajícího, náklady na zkoušky nebo testy a náklady na projektovou dokumentaci,“ informovala náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.