Korejská vesnička na Masarykově náměstí

12/2 2018

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy se v pátek 9. února slavnostně otevřela Korejská vesnička. Centrem vesničky je sněhová plocha, určena k zimním radovánkám zejména těm nejmenším. Ve stáncích je možné ochutnat korejské speciality např. národní kvašenou specialitu kimči nebo si prohlédnout zajímavosti korejské kultury, ale také naučit se deskovou hru Go.

Korejská vesnička na Masarykově náměstí

Slavnostní otevření Korejské vesničky na Masarykově náměstí. Foto: Jiří Zerzoň

Korejská vesnička přiblíží zemi, která hostí zimní olympijské hry. Po následujících 17 dní se Ostrava stane centrem sportovních radovánek. Slavnostního otevření vesničky se zúčastnili předseda vlády Andrej Babiš, ministr školství Robert Plaga, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, velvyslanec Korejské republiky Moon Seoung-hyun a primátor Ostravy Tomáš Macura. Ambasadorem ostravského projektu je bývalý hokejista a olympijský vítěz z Nagana David Moravec, který se společně s Milanem Hniličkou zúčastnili stříhání pásky.

„Ostrava je jediným městem na světě, kde se Olympijský festival koná dvakrát za sebou. Na letní olympijský park předloni přišlo 140 tisíc lidí,“ řekl primátor Tomáš Macura.

Ve spolupráci s Velvyslanectvím Koreje v České republice proběhne 16. února oslava lunárního korejského Nového roku.