Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Kompot – ostravský rodinný festival

Poslední změna: Pátek 19.05.2017 11:27 - Stejskal René

Pátek 19.05.2017 11:22

Již v neděli 21. května v 9 hodin ráno zahájí ostravský rodinný festival Kompot primátor Tomáš Macura. Z ochozu vyhlídkové věže Nové radnice pošle láhev s kompotem lidským řetězem do Trojhalí, kde jej přijme a otevře hejtman Ivo Vondrák s manželkou. Do řetězu se stále ještě můžete zapojit. Program v Trojhalí odstartuje v 10 hodin a potrvá do večera. Vstup na festival je zdarma.  

 

Kompot – ostravský rodinný festival

Festival Ostravský kompot se koná v neděli 21. května. Repro: MMO

Ryze ostravský festival připravují v Trojhalí u Nové Karoliny Ostravané a vystoupí na něm ostravští umělci. Festival bude oslavou Ostravy a jen v jeho hudební části se návštěvníci mohou těšit na Buty, Bandaband, Jazz Cake, Boris Band Combination, Tamalu, Filipa M, Patrika Kee a další.

Pojmenování „kompot“ je symbolické. Kompot je ve skutečnosti dobrota, na které si každý pochutná. A právě takovou dobrotou má být nový ostravský festival. A dobroty nejsou myšleny jen symbolicky. Jídlo a pití nabídnou ostravské restaurace, bistra, kavárny a minipivovary. Díky nim návštěvníci ochutnají kromě klasických pochutin také australský banánový chléb, originální polévky, makronky a nejmenší návštěvníky potěší barevná cukrová vata. A právě dětem je určen obří program v Dětském ráji s jednokolkami, trojkolkami, excentrickými koly, výtvarnými dílnami, tancem, cvičením, hrami a in-line bruslením.

Na festivalu se předvedou se svými výrobky i zruční Ostraváci, především z oblasti módy, šperkařství, hračkářství, keramiky, výtvarného umění a svou tvorbu představí rovněž umělkyně, které vytvářejí knihy. A pro všechny důležitá informace. Vstup na festival je ZDARMA.

Zahájení festivalu bude originální. Ostravané utvoří lidský řetěz o délce dvou kilometrů, který propojí vrchol ostravské radnice s Trojhalím. Do lidského řetězu se můžete registrovat na stránkách www.ostravskykompot.cz. Přesně v 9 hodin pošle primátor z ochozu vyhlídkové věže radnice sklenici s kompotem, která poputuje z ruky do ruky až do Trojhalí a otevřením tohoto kompotu festival začne.

Vtipné festivalové video si prohlédněte zde: https://youtu.be/l1eYuK9o5Cw