Výstavba tramvajové zastávky Karolina

Od 1. června letošního roku bude zahájena stavba tramvajové zastávky Karolina v ulici 28. října. Během výstavby, která potrvá až do konce září, bude platit obousměrný zákaz vjezdu vozidel v ulici 28. října mezi křižovatkami s Poděbradovou a Nádražní ulicí. Tři prázdninové týdny nebudou smět místem projíždět ani tramvaje, které budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Autobusy pojedou z Náměstí Republiky, resp. z ul. Vítkovické, přes Frýdlantské mosty dolů doprava na ul. Těžařskou (k Foru Nová Karolina), dále doprava pod Frýdlantské mosty po ulici Porážkové, Švabinského a Poděbradově do prostoru k Domu umění s možností přestupu na tramvaj na ul. Nádražní, zastávka Elektra.

Autobusové linky č. 21, 28, 81, které uzavřený úsek projíždějí a běžně končí na ÚAN, budou odkloněny z ulice Na Karolině přes ulici Žofinskou a skončí u výstaviště Černá louka resp. za Divadlem A. Dvořáka a Domem knihy Librex.

Mapky objízdných tras pro motorová vozidla naleznete níže.

Vybudování nových obousměrných tramvajových zastávek s nástupními ostrůvky bude stát necelých 82 milionů korun. Součástí stavby bude i nové kolejiště, obnova stávajících chodníků a komunikace a protihluková opatření.Mezi nezbytné úpravy budou patřit i přeložky kanalizace, přeložka vodovodu a plynovodu, úpravy veřejného osvětlení a trolejových vedení.

Přesto, že nová zastávka vznikne v poměrně krátkém úseku mezi tramvajovými zastávkami Elektra a Náměstí Republiky, vzhledem k tomu že Nová Karolina není jen obchodní centrum, ale kompletní čtvrt s obytnými domy a kancelářemi, bude mít své opodstatnění v dopravní obslužnosti, zejména pro nové obyvatele.

Výstavba bude zahájena v pátek 1. června. Tramvaje tímto úsekem budou projíždět i v době stavby, úplná výluka je čeká po dobu tří týdnů, a to v období od 27. července do 17. srpna. Další informace k tomuto tématu naleznete v následujícím videu:

Výstavbu nových tramvajových zastávek město naplánovalo na prázdniny, protože očekává, že bude menší provoz. Objízdné trasy budou vést přes nově vybudovanou infrastrukturu v oblasti Nové Karoliny nebo centrum města:

Objízdná trasa z Poruby směr centrum

obj1

Objízdná trasa z ul. Bohumínské směr centrum a Poruba

obj2a

Objízdná trasa z centra směr Poruba

obj3a

Objízdná trasa z centra směr ul. Bohumínská

obj4a

Trasa náhradní autobusové dopravy po dobu výluky tramvajového provozu:

obj5

Náhradní autobusová doprava bude jezdit v intervalu čtyři až pět minut.