Jak získat dotace na talentmanagement

7/12 2016

Odbor školství a sportu Magistrátu města Ostravy pořádá 19. prosince v budově Nové radnice workshop pro žadatele o dotace v rámci Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu v oblasti technických a přírodních věd na území města Ostravy pro rok 2017 a 1. čtvrtletí 2018. Workshop se uskuteční od 11 hod. v místnosti č. 306.

Jak získat dotace na talentmanagement

Ilustrační foto: archiv MMO

Program na poskytování peněžních prostředků z rozpočtu města Ostravy na vzdělávání a talentmanagement je určen na spolufinancování projektů zaměřených na rozvoj technických a přírodovědných oblastí v návaznosti na lidské zdroje. Jedná se zejména o vyhledávání nadaných, mimořádně nadaných a talentovaných jedinců a práci s nimi, rozvoj technické, přírodovědné a čtenářské gramotnosti dětí, žáků, studentů a pedagogů, podporu rozvoje stávajících a vzniku nových vzdělávacích oborů a programů zaměřených na přípravu budoucích odborníků v profesích, které jsou na trhu práce na území Ostravy nedostatkové. Dotace mohou získat také projekty na podporu krajských a celostátních soutěží mateřských, základních a středních škol v přírodovědných a technických oborech a projekty směřující k posilování spolupráce vysokých škol na řešení problematiky města formou studentských prací.

Celkový předpokládaný objem peněžních prostředků vyčleněných z rozpočtu města na realizaci Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu v oblasti technických a přírodních věd na území města Ostravy pro rok 2017 a 1. čtvrtletí 2018 činí 40 mil. korun. Lhůta pro podání žádostí je od 19. 12. 2016 do 10. 1. 2017 (omlouváme se za chybné uvedení termínu v prosincovém vydání Ostravské radnice). Celý text dokumentu najdete zde.