Infocentrum u Elektry opět slouží lidem

9/1 2017

Pobočka Ostravského informačního systému u zastávky Elektra slouží lidem. Po rekonstrukci byla slavnostně uvedena do provozu 9. ledna. Přestavbu, která stála více než 2 miliony korun, hradilo město. Otevření pobočky se zúčastnili primátor Tomáš Macura, náměstek primátora Zbyněk Pražák, starostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová.

Infocentrum u Elektry opět slouží lidem

Nově upravený interiér pobočky OIS Elektra. Foto: R. Stejskal

„Všechny pobočky Ostravského informačního systému bychom rádi sjednotili do jednoho stylu. Pokud se osvědčí modernizovaná pobočka v centru a až vychytáme případné mouchy, přistoupíme k rekonstrukci pobočky ve Svinově,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

V modernizované pobočce je velký prostor věnován prezentacím na velkoplošných obrazovkách. Pracoviště zaměstnanců se nyní nachází v zadní části, čímž se zvětšil prostor pro návštěvníky. Přibyly vitríny s nabízenými suvenýry, navíc si je nyní mohou zájemci prohlédnout zblízka. Součástí pobočky je rovněž směnárna a veřejný internet zdarma.

„Zachovali jsme všechny stávající služby. Pokračuje prodej vstupenek na kulturní a sportovní akce nejen v Ostravě, ale v celé České republice, poskytujeme informace o ubytování, stravování, dopravním spojení, prodáváme jízdenky MHD, mapy, pohlednice, suvenýry, dálniční známky. Nabízíme také kopírování a skenování. Nově jsme zřídili kabinku, v níž si zákazníci mohou vyzkoušet oblečení z námi nabízeného sortimentu,“ řekl jednatel Ostravského informačního servisu Jan Šumbera.

Pobočka je v provozu od pondělí do pátku od 7.30 do 18 hodin, v soboty od 7.30 do 12 hodin.