Fotosoutěž Aktivu BESIP zná vítěze

22/9 2015

Čtvrtý ročník letní fotografické soutěže Bezpečně po Ostravě, letos s podtitulkem Jedeme skrz Ostravu, skončil. Akci uspořádal Aktiv BESIP, pracovní skupina odboru dopravy MMO pro bezpečnost silničního provozu. Tříčlenná porota i veřejnost vybírala nakonec z 34 fotografií, které zobrazovaly pohyb po městě na kole, pěšky, ve dne i v noci.

Fotosoutěž Aktivu BESIP zná vítěze

Hlavní cenu vyhrál snímek Bezpečnost především Ilony Hromádkové.

Jak informovali pořadatelé, některé snímky byly pečlivě připravené, jiné byly zřejmě dílem šťastné náhody. Všechny je možné si prohlédnout v albu na facebookové stránce Aktiv.BESIP.Ostrava. Hodnotitelská komise, v níž zasedli zástupce odboru dopravy Magistrátu města Ostravy pro BESIP, oceňovaná fotografka Alena Pončová a cyklistický koordinátor pro Ostravu Martin Krejčí, nakonec stanovila následující pořadí:

1. cena: Bezpečnost především, autor: Ilona Hromádková
2. cena: Sluneční pohon, autor: Roman Jaroš
3. cena: Oblouk, autor: Jiří Šmahlík
4. cena: Jedeme skrz Ostravou… zasněženou, autor: Kateřina Ryšková
5. cena: Krupobití na Slezské dopravu neohrozí, autor: Stanislav Drozd

Návštěvníci facebookových stránek dali nejvíce plusových bodů snímku POZOR TRAM Pavla Fluksy.

Ocenění autoři obdrží od Aktivu BESIP hodnotné ceny v podobě sportovní kamery, tabletu a další elektroniky.