Festival Colours of Ostrava se vydařil

24/7 2017

Co do programu nejbohatší 16. ročník festivalu Colours of Ostrava skončil v sobotu 22. července. Stovky hudebníků a kapel koncertovaly na 20 podiích, návštěvníci festivalu měli velký zájem i o diskuzní fórum Meltingpot. Pořadatelé již oznámili termín příštího festivalu. Uskuteční se ve dnech 18. až 21. července.

Festival Colours of Ostrava se vydařil

Festival Colours of Ostrava. Foto: Jiří Zerzoň

Světové hvězdy, české kapely i hudba pro fajnšmekry a obrovský zájem fandů hudby – to je festival Colours of Ostrava. Industriální prostředí Dolních Vítkovic jen podtrhuje jedinečnost a originalitu „coloursů“, které se probojovaly mezi deset nejlepších hudebních festivalů Evropy.

Festival se koná s podporou statutárního města Ostravy. Ostrava se na čtyři dny stává hlavním městem hudby střední Evropy. Sjíždějí se sem návštěvníci z celé České republiky i z okolních zemí. Jsou ekonomických přínosem pro hotely a poskytovatele služeb v Ostravě. Jen u restaurací a kaváren tržby během festivalu několikanásobně stouply.

Samotné město připravilo ve festivalovém areálu prezentační a oddechovou zónu zaměřenou na 750. výročí Ostravy. Návštěvníci mohli v horku posedět pod slunečníky a občerstvit se u fontánky s pitnou vodou. Dozvěděli se zajímavosti z historie Ostravy, zapojovali se do interaktivní soutěže, odlévali si Petřkovickou venuši a děti se zabavily kreslením.

Čtyřdenní festival s ostrým začátkem již ve středu a zakončením v sobotu se osvědčil. Návštěvníci si mohou během neděle oddechnout a anebo se vydat do svých domovů. Stejný model zachovají pořadatelé i pro příští rok a ředitelka festivalu Zlata Holušová již prozradila termín příštího ročníku. Colours of Ostrava se uskuteční od 18. do 21. července 2018.  Program by měl být stejně silný a zajímavý jako letos.