Evropské dny handicapu zahájeny fotbalem

1/10 2012

Už podvacáté se v Ostravě konají Evropské dny handicapu s mezinárodní účastí.  Akce byla otevřena potřetí v řadě mezinárodním fotbalovým turnajem sportovců s handicapem. Před turnajem dny handicapu zahájil náměstek primátora pro sociální oblast Martin Štěpánek. Na akci se pravidelně scházejí odborníci z různých zemí, aby si navzájem vyměnili své zkušenosti a načerpali nové vědomosti.

Evropské dny handicapu zahájeny fotbalem

Na snímku Jiřího Urbana zahájení XX. ročníku Evropských dnů handicapu

V rámci Evropských dnů handicapu, které trvají od  1.  do 5. října,  se koná odborná konference ve Fakultní nemocnici Ostrava na téma 20 let Bobath konceptu v České republice. Žhavým tématem je námět kulatého stolu, věnovaného finanční (ne)gramotnosti osob se znevýhodněním. Ve středu 3. října budou oceněni lidé Křišťálovým kamínkem za mimořádné aktivity v této oblasti. Akce je doprovázena výstavami, jarmarkem výrobků handicapovaných nebo soutěží pro děti a mládež se specifickými problémy.

„Evropské dny handicapu patří k nejvýznamnějším akcím, které město Ostrava dlouhodobě podporuje. Letos to je částkou 1,8 milionu korun. Ceníme si práce jejich organizátorů, kteří mimo jiné ukazují, jak široký záběr má práce našich neziskových organizací,“ řekl mimo jiné náměstek pro sociální oblast Martin Štěpánek.

Na letošní Evropské dny handicapu přijalo pozvání 72 zahraničních účastníků a  spolupracuje na nich přes šest desítek různých organizací.

Více informací najdete na http://www.asociacetrigon.eu/.