Dotační program k výročí vzniku města

6/2 2017

Na kulturní projekty spojené s oslavou a připomenutím 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě vyčlenilo město 850 tisíc korun. O dotaci na výstavy, přednášky, publikace, představení a díla inspirovaná Ostravou mohou žádat příspěvkové organizace, firmy i jednotlivci. Výše dotace může činit maximálně 50 tisíc korun. Žádosti lze podávat od 27. února do 10. března.

Dotační program k výročí vzniku města

Olomoucký biskup Bruno vydal svůj testament 29 listopadu 1267 a toto datum je symbolicky pokládáno za den založení města. Město Ostrava spolu s dalšími subjekty připravuje po celý letošní rok bohatý program oslav tohoto významného výročí, publikace, výstavy a další akce.

Zároveň vyhlásilo výzvu v oblasti kultury s názvem „750. výročí první písemné zmínky o městě“.

„V návaznosti na dobré zkušenosti z loňského roku při připomenutí 400. letého výročí od úmrtí Williama Shakespeara je i nyní smyslem a snahou vyhlášení této výzvy vtáhnout do dění v rámci oslav co nejvíce subjektů a nabídnout jim prostor, aby svými aktivitami program oslav obohatili,“ řekl náměstek primátora pro kulturu Zbyněk Pražák.

Jedná se o dotační program na podporu kulturních projektů a akcí, které důstojným a atraktivním způsobem připomenou historii Ostravy. V rámci výzvy budou moci subjekty žádat o účelovou dotaci, příspěvkové organizace města a městských obvodů o příspěvek a městské obvody o transfer, a to na přípravu, realizaci akcí a projektů podle bližšího tematického vymezení.

Dotační program je konkrétně určen na přípravu a realizaci představení, dále na tvorbu děl inspirovaných historií Ostravy, výstavy, publikace, přípravu a realizaci přednášek a další aktivity, které souvisejí s historií Ostravy.  Na podporu projektů je vyčleněna částka 850 tisíc korun. Maximální výše podpory na jeden projekt je 50 000 Kč.

Termín pro podání žádostí je od 27. února do 10. března 2017 do 13 hodin. O poskytnutí dotací, příspěvků a transferů rozhodnou orgány města nejpozději do konce dubna 2017. Hodnocení žádostí a projektů se řídí „Programem podpory kultury a zachování kulturního dědictví na území statutárního města Ostrava v letech 2016–2020“. Projekty musí být ukončeny nejpozději 31. prosince 2017. V rámci výzvy nemohou být předloženy projekty, které byly přihlášeny do výběrového řízení na poskytnutí dotací pro rok 2017.

Program podpory a formuláře mohou zájemci nalézt zde.