Dopravní omezení v Nové Vsi u vodárny

28/7 2014

Průjezd rušnou křižovatkou ulic 28. října, Plzeňské a Mariánskohorské v Nové Vsi se v posledním dni července a prvních dvou týdnech srpna zkomplikuje. Omezení se budou týkat jak silniční, tak městské hromadné dopravy. Důvodem bude výměna kolejí u zastávky Nová Ves vodárna ve směru Centrum - Poruba.

Dopravní omezení v Nové Vsi u vodárny

Součástí dopravních omezení na křižovatce u vodárny budou i tramvajové výluky. Foto: B. Krzyžanek

Výměna bude realizována ve dvou etapách. První začne v noci na čtvrtek 31. 7. a potrvá do čtvrtka 7. 8., druhá bude probíhat od čtvrtka 7. 8. do čtvrtka 14. 8. do 3 hodin ráno. Úprava způsobu řazení v křižovatce a objízdné trasy pro motorová vozidla budou vyznačeny dopravními značkami. Přesný popis i s náčrtky lze najít na stránkách Dopravního podniku Ostrava www.dpo.cz.

Uživatelů městské hromadné dopravy se dotknou změny v organizaci tramvajové dopravy na trasách tramvajových linek č. 3, 4, 8, 9 a 19, k nimž dojde o víkendech 2. -3. srpna a 9. – 10. srpna, vždy od 0.00 hodin v sobotu do 16.00 hodin v neděli. Spoje linek č. 4, 8 a 9 pojedou v úseku zastávek Nová Ves vodárna – Mariánské náměstí odklonem přes zastávky Ředitelství Vítkovic a Mírové náměstí, spoje linek č. 3 a 19 v úseku zastávek Nová Ves vodárna – Sport aréna odklonem přes zastávku Palkovského. Ve vyloučených úsecích bude zavedena náhradní autobusová doprava.

Podrobnější informace o výlukách budou zveřejněny na internetových stránkách dopravního podniku www.dpo.cz a formou oznámení na zastávkových označnících.