Den Země oslaví malí i velcí

15/4 2014

V Ostravě se jako každoročně koná řada akcí na podporu odpovědného přístupu k životnímu prostředí v rámci kampaně u příležitosti Dne Země.  První z nich pořádá ve středu 16. dubna Středisko volného času Ostrava-Zábřeh pro děti i dospělé před vstupem do Vodního areálu Ostrava-Jih na Svazácké ulici.

Den Země oslaví malí i velcí

Archivním snímkem připomínáme atmosféru Dne Země v Ostravě.

Návštěvníci se mohou těšit na environmentální soutěže, eko dílny, prezentace výtvarných, dramatických a přírodovědných kroužků, stezku lesní moudrosti, divadelní kabaret OZO Ostrava, výtvarné soutěže, módní přehlídku modelů z netradičních a přírodních materiálů aj. Na pódiu proběhnou hudební, taneční a divadelní produkce – vystoupí zde děti ze zájmových kroužků středisek volného času, účinkující festivalu studentské hudby, představí se řada mladých talentů.

Ve čtvrtek 24. dubna připravili akci ke Dnu Země na Hlavní třídě v Porubě pořadatelé ze Střediska volného času Korunka z Mariánských Hor a v pátek 25. dubna akce Střediska volného času z Moravské Ostravy v Komenského sadech. Na všech místech budou prezentovat svou činnost organizace působící v oblasti ochrany životního prostředí. Některé aktivity se zaměří na prezentaci dvou hlavních témat letošního roku, kterými jsou Mezinárodní rok rodinných farem a Mezinárodní rok krystalografie, vyhlášených Organizací spojených národů.

Na mnoho zajímavých akcí zejména pro děti zvou pobočky Knihovny města Ostravy. Zoologická zahrada Ostrava připravila na neděli 27. dubna tematicky zaměřený program. Všechny akce se konají s finanční podporou města Ostravy. Podrobnosti najdete na www.denzemeostrava.cz