David Poljak je tenisovým vicemistrem

21/8 2017

Mistrovství České republiky v tenise se konalo od 14. do 18. srpna již potřetí za sebou na kurtech v Komenského sadech. Do finále mužské kategorie se probojoval ostravský David Poljak s vítězem Davisova poháru z roku 2012 Ivo Minářem. Bývalý reprezentant využil své zkušenosti a ostravského mladíka porazil ve dvou setech.

Ostravský tenista David Poljak obsadil na mistrovství ČR druhé místo. Foto: René Stejskal

Bývalý reprezentant Ivo Minář porazil před slušnou diváckou návštěvou jedenadvacetiletého ostravského tenistu Davida Poljaka 6:1 a 6:4. „Dnes se mi nedařilo tak, jako v semifinále. Udělal jsem hodně chyb,“ litoval David Poljak. Druhý set však byl dramatický, hráči si navzájem sebrali podání. Nakonec se radoval Minář. Titul vicemistra republiky přesto patří k vrcholům Poljakovy dosavadní kariéry. V kategorii žen zvítězila Karolína Kubáňová z TK Slavia Orlová, která ve finále porazila Terezu Polanskou 6:4, 7:6(5) z TK Škoda Plzeň.  Čtyřhru vyhráli Poláček s Fraňkem a Svobodová s Jarošovou.

Město Ostrava připravilo s pořadateli tenisového šampionátu pro diváky soutěž ve znalostech historie Ostravy a ostravského tenisu. Kdo správně zodpověděl čtyři soutěžní otázky, byl zařazen do slosování o tenisovou raketu s podpisem Rogera Federera. Náměstek primátora Ostravy Vladimír Cigánek vytáhl z osudí soutěží kupon se jménem Filip Mališ. Cena se tak dostala do těch nejlepších rukou – devatenáctiletý Filip je totiž hráčem ostravského tenisového klubu.

Pořadatelé společně s prezidentem tenisového svazu Ivo Kaderkou, hejtmanem Ivo Vondrákem a náměstkem primátora Vladimírem Cigánkem ocenili rovněž nejlepší hráče tzv. babytenisu. V tenise pro nejmenší v jednotlivcích zvítězil Sebastian Blaško z Brna, z týmů byl nejlepší ostravský klub VD Start Poruba.