D. Pfleger odstoupil z politických funkcí

31/5 2016

Ostravský zastupitel zvolený za hnutí ANO 2011 David Pfleger se rozhodl vzdát mandátu zastupitele i členství v hnutí. Oznámil to členům klubu zastupitelů za hnutí ANO a primátorovi Ostravy Tomáši Macurovi, do jehož rukou dnes předal svou rezignaci.

D. Pfleger odstoupil z politických funkcí

David Pfleger tak reagoval na situaci, kdy mu byla minulý týden sdělena obžaloba z trestného činu podvodu. V souvislosti se zahájením trestního stíhání ve stejné věci se již v prosinci loňského roku vzdal svého členství v Radě města Ostravy i v orgánech městských společností.

Nepřísluší mi se vyjadřovat k záležitosti, kvůli které byl David obžalován, jakkoliv bych mu přál, aby dokázal své jméno v plném rozsahu očistit. Rozhodně však chci ocenit chlapský způsob, jakým se dokázal k celé věci postavit. Rezignací na mandát zastupitele přes přesvědčení o své nevině potvrzuje jeden z principů hnutí ANO, a to, že na politiky je zcela na místě klást přísnější morální kritéria,“ komentoval situaci po převzetí rezignace Davida Pflegera na mandát zastupitele primátor Ostravy Tomáš Macura.

Nadále trvá mé hluboké přesvědčení, že jsem se žádného trestného jednání nedopustil a věřím, že v rámci soudního projednávání celé záležitosti budu v plném rozsahu osvobozen. Jednání, ze kterého jsem obžalován, také v žádném případě nesouvisí s výkonem mé politické funkce a nastalo ještě před mým vstupem do komunální politiky. K vzdání se mandátu zastupitele i členství v hnutí ANO jsem se rozhodl plně v souladu s etickým kodexem hnutí, a to hlavně proto, abych neoslaboval pozici svých kolegů ve vedení města Ostravy a důvěryhodnost celého hnutí,“ sdělil David Pfleger.

Na uprázdněný mandát v zastupitelstvu města Ostravy po rezignaci Davida Pflegera nastoupí náhradník z kandidátní listiny hnutí ANO 2011 Zuzana Ožanová.