Cyklistům v centru Ostravy slouží nové parkovací stojany

22/7 2011

Milovníci cyklistiky mohou v centru města svá kola bezpečně odstavit v nových parkovacích stojanech.  Jejich využití je pro cyklisty zdarma. Stojany najdete na čtyřech parkovištích společnosti Garáže Ostrava, a. s.

Cyklistům v centru Ostravy slouží nové parkovací stojany

Stojany, z nichž každý je určen pro devět kol, jsou umístěny v garážových domech na Černé Louce a na Prokešově náměstí (parkoviště pod radnicí), dále na parkovištích Poděbradova (za Domem umění) a náměstí Msgre. Šrámka (před katedrálou Božského Spasitele). Všechna parkoviště fungují v rámci jejich otevírací doby jako parkoviště s obsluhou.

Zakoupení a instalace parkovacích stojanů má přispět k častějšímu využití ekologického způsobu dopravy, a tím ke zlepšení životního prostředí ve městě. Do budoucna by v centru Ostravy mohla vzniknout i půjčovna kol.