Colours s rekordem: 40 tisíc diváků!

21/7 2014

Třináctý ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava je historií. Během čtyř dnů od 17. do 20. července navštívilo areál v Dolní oblasti Vítkovic rekordních 40 777 diváků, což je o sedm tisíc více než vloni. K hlavním partnerům festivalu patřilo statutární město Ostrava.

Colours s rekordem: 40 tisíc diváků!

Člen legendární skupiny Led Zeppelin Robert Plant (uprostřed), jedna z hvězd festivalu. Foto: J. Urban

Pořadatelský tým v čele s ředitelkou festivalu Zlatou Holušovou zveřejnil i další čísla letošních Colours. Na patnácti scénách se odehrálo 200 samostatných programů, mezi kterými nejvíce lákalo více než sto hudebních produkcí skupin a sólistů. Publikum projevovalo nevšední zájem také o divadelní představení, filmové projekce, workshopy, diskusní fóra aj. O to, aby v Dolních Vítkovicích 24 hodin denně vše klapalo, se staraly více než tři tisícovky členů technického personálu, občerstvení poskytlo tisíc stánkařů, pořádek zajišťovalo 400 členů ochranky. Návštěvníci od nás i ze zahraničí využili dvě stanová městečka, v nichž ve 2 tisících stanech přespalo na 6 tisíc lidí. Plnou obsazenost měla řada ostravských hotelů a ubytovacích zařízení. Také z tohoto pohledu skončil festival pro Ostravu pořadatelským i komerčním úspěchem.