City Cross Sprint počtvrté v Ostravě

5/2 2016

Čtvrtý ročník závodu v běhu na lyžích ČEZ City Cross Sprint se uskuteční v sobotu 6. února v Dolní oblasti Vítkovice. Přes poměrně vysoké denní teploty posledních dnů pořadatelé ze Seven Days Agency připravili s pomocí technického sněhu znovu unikátní trať. Akce konaná s podporou města Ostravy má záštitu primátora Tomáše Macury.

City Cross Sprint počtvrté v Ostravě

Běžci na lyžích v Dolní oblasti Vítkovice. Foto: archiv

O čtvrtou trofej z ČEZ City Cross Sprintu bude na trati 900 metrů usilovat vítěz dosavadních ročníků, dvojnásobný bronzový medailista ve sprintu z mistrovství světa, Dušan Kožíšek. Jeho soupeři budou čeští reprezentanti Aleš Razým, Jan Bartoň, Jakub Gräf, Ragnar Andersen z Norska, Phillip Bellingham z Austrálie a další kvalitní běžci. V závodě žen budou k favoritkám patřit česká reprezentantka Sandra Schützová a Slovenka Eva Segečová. Do Ostravy dále dorazili lyžaři z Finska, Polska a Slovenska. Jeden osvětlený okruh měří 450 metrů a má dva umělé mosty.

Lyžařskou akci v centru města vítá náměstek primátora pro školství a sport Martin Štěpánek: „City Cross Sprint má naši podporu od premiéry v roce 2012. Propojuje vrcholový a amatérský sport v atraktivním turistickém místě města. Cenné je, že si během dalšího týdne mohou běžky vyzkoušet rekreační sportovci a školní mládež.“

Program v Dolní oblasti Vítkovice začne 10 hodin na biatlonové laserové střelnici, kterou si bude moci vyzkoušet veřejnost. Závody v běhu na lyžích odstartují v 15 hod. žáci. Hlavní závod začne kvalifikacemi (16.30) a vyřazovacími jízdami v 17.50 h. Finále City Cross Sprintu je na pořadu po 19. hodině.

V doprovodném programu se představí letecký akrobat Martin Šonka (15), historické osobnosti regionu ve Spanilé jízdě (16.05), biketrialista Petr Kraus (16.15), Snow bike exhibice (17.55) a biatlonová exhibice, v níž se mj. představí mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal (18.45). V ČEZ Fun zóně s trenažérem budou moci diváci vyjezdit finanční prostředky pro o. s. ANBAK-počítadlo, které podporuje hendikepované sportovce.

Večer vyvrcholí ohňostrojem (19.45), koncertem kapely United Flavour (20) a after party s DJ Friky a Martinem Svátkem (21.30) v aule Gong. Vstup na celodenní program je zdarma, na večerní část je dobrovolné vstupné. Výtěžek bude předán dětskému stacionáři Městské nemocnice Ostrava.

Od 7. do 14. února (7.30-21 h) si na závodní trati v Dolní oblasti budou moci zdarma zalyžovat nadšenci z řad veřejnosti. Školy mají přednostní právo na rezervaci v dopoledních hodinách. Na místě bude po celou dobu otevřena půjčovna běžeckého vybavení. Více na www.citysprint.cz.