Česko – korejské dny v Domě kultury města Ostravy

9/11 2011

Dům kultury města Ostravy představí ve dnech 11. a 12. listopadu ostravské veřejnosti tradiční i současnou korejskou kulturu. Ve spolupráci s Česko - korejskou společností a pod záštitou velvyslance Korejské republiky J. E. Gabriela Oh připravil „Česko – korejské dny v Ostravě 2011“.  Hlavní částí dvoudenního programu bude páteční Slavnostní koncert.

Česko – korejské dny v Domě kultury města Ostravy

Foto: Záběr z minulých ročníků Česko - korejských dnů v Ostravě

Na tomto koncertu, který se bude konat ve společenském sále Domu kultury města Ostravy, vystoupí se skladbami C. M. von Webera, Maurice Ravela a Césara Francka Janáčkova filharmonie Ostrava spolu s přední korejskou klavíristkou Moonhee Hwangem. Hostem z Korejské republiky bude i dirigent Young Chil Lee.

Již od pátečních ranních hodin ožijí v Domě kultury města Ostravy Dílny tradiční korejské lidové tvorby, v nichž si hlavně malí návštěvníci budou moci vlastnoručně vyzkoušet buddhistická přáníčka, papírové skládačky, kaligrafii, výrobu vějířů, omalovánky a hru s míčkem Čegi-čagi. Velkým lákadlem zejména pro ostravskou mládež mají být ukázky bojového umění taekwondo, zahrnující základní techniky tohoto exotického bojového stylu. Tvůrčí dílny budou v Domě kultury města Ostravy přístupné v pátek od 9 do12 hodin, následné sobotní odpoledne bude vyhrazeno především besedám a korejské gastronomii - ochutnávce čajů a tradičního korejského jídla japchae, kimchi a mandu. Z připravovaných besed pak stojí za zmínku Zenový buddhismus, Ženy v korejské společnosti nebo Známá neznámá Severní Korea.

Organizátoři Česko – korejských dnů v Ostravě pamatovali rovněž na příznivce stříbrného plátna. V kině Art Domu kultury města Ostravy pro ně připravili přednášku Michala Procházky Korejská filmová vlna a projekci filmů Kimčongílie a Vítejte v KLDR.

plakát