Bezpečnost ve městě ohlídá větší počet policistů

1/9 2014

Šestatřicet nových tváří se dnes slavnostním zvoláním „Tak slibuji!" zařadilo mezi již více než tisícovku ostravských policistů. Slavnostní slib se konal v Radnici města Ostravy za přítomnosti ředitele městského ředitelství policie v Ostravě Reného Dočekala, primátora Petra Kajnara, ředitele městské policie Zdeňka Harazima a dalších významných členů policejního sboru.

Bezpečnost ve městě ohlídá větší počet policistů

Více než tři desítky nových policistů, mezi nimi dvě ženy, posílí ostravský sbor. FOTO: Jiří Zerzoň

Nechyběl mezi nimi ani nejdéle sloužící policista Karel Pavelek, který je ve službě nepřetržitě od září 1971. Nové policisty nyní čeká rok intenzivního výcviku, jak teoretického, tak praktického. Osvojit si musí například znalost práva, psychologie, donucovacích schopností či ovládání služební zbraně. Primátor Petr Kajnar ocenil navyšování stavu policie, kdy se počet mužstva vrací ke stavu před jeho snížením v minulých letech a které významně přispěje ke zvýšení pocitu bezpečí občanů, zejména v problematických lokalitách.