Bezpečnost je pro město prioritou

27/11 2017

Medailí ředitele Městského ředitelství policie Ostrava byl oceněn primátor Ostravy Tomáš Macura. Vyznamenání za aktivní spolupráci v oblasti veřejného pořádku a boje s kriminalitou mu předal u příležitosti slavnostního vyhlášení policistů, občanských zaměstnanců, týmu a veteránů Policie ČR ředitel ostravského ředitelství Policie ČR Rané Dočekal. K ocenění blahopřál primátorovi policejní prezident Tomáš Tuhý.

Bezpečnost je pro město prioritou

Primátor Tomáš Macura blahopřeje zástupcům policejního týmu roku 2017 – členům oddělení hlídkové služby. Foto: Bohuslav Krzyžanek

Slavnostní vyhlášení policistů, občanských zaměstnanců, týmu a veteránů Policie ČR se konalo 24. listopadu v prostorách národní kulturní památky Důl Michal v Michálkovicích. Ocenění převzalo celkem 17 policistů a občanských zaměstnanců Policie ČR. Vyhodnocení byli tři kriminalisté, tři policisté vnější služby, tři občanští zaměstnanci, veterán roku a kriminalista za čin roku. Týmem roku se stalo oddělení hlídkové služby. Medaili ředitele Městského ředitelství policie Ostrava převzalo devět vyznamenaných.

„Pro současné vedení města Ostravy je téma bezpečnosti významnou prioritou. Za dobu svého fungování navýšilo podíl výdajů na bezpečnost z rozpočtu města z 5,5 na více než 7 procent, což v číslech představuje navýšení o více než 120 milionů korun ročně,“ uvedl primátor Macura. Poděkoval zástupcům Policie ČR za příkladnou spolupráci a vyzvedl skutečnost, že díky dobré práci policie a dalších bezpečnostních složek, mezi nimiž sehrává významnou roli Městská policie Ostrava, klesá ve městě kriminalita a naopak stoupá objasněnost.

„Ostrava se za poslední léta hodně změnila. Téměř na denním pořádku jsou zde konference, festivaly a další akce evropského či světového významu. Všechny samozřejmě vyžadují speciální bezpečnostní opatření – a ta jsou vždy na vysoké úrovni,“ dodal Tomáš Macura.