Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Architektonická soutěž na jatka běží

Poslední změna: Čtvrtek 16.02.2017 10:14 - Stejskal René

Čtvrtek 16.02.2017 10:14

Město vyhlásilo mezinárodní architektonickou soutěž na rekonstrukci historické budovy bývalých jatek. Soutěž se rozběhla zveřejněním ve Věstníku veřejných zakázek. Architekti a architektonické kanceláře mohou odevzdávat své žádosti o účast v soutěži do 24. února. Vítěz bude znám ještě před letními prázdninami.

Architektonická soutěž na jatka běží

Budova ostravských jatek. Foto: Lukáš Kaboň

Zájemci o účast v architektonické soutěži na rekonstrukci bývalých ostravských jatek se musí přihlásit do 24. února. Již předtím město oslovilo pět studií a kanceláří – architekta Petra Hájka z Prahy, arch. Roberta Konieczneho z KWK PROMES Katowice, arch. Arkana Zeytinoglu z Vídně, arch. Irakli Eristavi ze společnosti zerozero z Prešova a Wenink - Holtkamp Architecten z Eindhovenu. Ze návrhů všech zájemců, tedy i z pětice již oslovených, porota vybere nejlepší nabídky.

„Na přelomu dubna a května oslovíme maximálně deset soutěžících, kteří pro druhé kolo soutěže předloží podrobnější návrhy. O vítězi chceme rozhodnout ještě před letními prázdninami. Na základě souhlasu zastupitelů zadáme vítězi veřejnou zakázku na přípravu kompletní projektové dokumentace. A realizace vítězného návrhu by mohla začít v polovině roku 2018,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Organizátorem soutěže je známý brněnský architekt Ludvík Grym, který k soutěži řekl: „Zvolenou formou soutěže má zadavatel jistotu účasti špičkových architektonických kanceláří a neuzavírá se před dalšími, čímž vytváří tolik žádoucí konkurenční prostředí. Konkurenční prostředí ve smyslu kvality a nikoliv ve smyslu např. dumpigu, protože strop ceny jak realizace, tak ceny projektu je soutěžními podmínkami omezen.“

Porota zasedne v tomto složení - závislí členové poroty primátor Ostravy Tomáš Macura, radní města Lukáš Semerák, ředitel Plato Ostrava Marek Pokorný a dále nezávislí porotci pražská architektka Pavla Melková, brněnský architekt Zdeněk Fránek, architekt Pavol Paňák z Bratislavy a architekt Ivan Reiman z Berlína.