Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Úterý 18.04.2017 09:14 - ${modifier}
Město využije prázdné prostory

Město využije prázdné prostory

Čtvrtek 27.04.2017 13:08

Dvě prázdné prodejny v Sokolské ulici využije město. Primátor Tomáš Macura informoval, že v bývalé prodejně klenotů vznikne informační středisko ke kotlíkovým dotacím a později jej využijí pracovníci z projektu Refill. V bývalé textilní prodejně najdou zázemí zkušební komisaři autoškoly.

Stora Enso představila nové kanceláře

Stora Enso představila nové kanceláře

Čtvrtek 27.04.2017 10:44

V Karolina Parku byly 27. dubna slavnostně otevřeny nové moderní kanceláře ostravského IT centra Stora Enso - SDCC Ostrava (Software Development Competence Center). To působí v moravskoslezské metropoli od roku 2006 jako strategické centrum služeb pro vývoj interního softwaru pro společnost Stora Enso. Slavnostního aktu se zúčastnil primátor Tomáš Macura.

Dvě věže se otevřou za zvýhodněnou cenu

Dvě věže se otevřou za zvýhodněnou cenu

Středa 26.04.2017 14:09

S jednou vstupenkou mohou zájemci od 1. května navštívit dvě největší ostravské věže – Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovice a vyhlídkovou věž Nové radnice na Prokešově náměstí. Ostravský informační servis a Dolní Vítkovice tak vytvořily nový společný turistický projekt pod názvem Dvě věže. Vstupenky na obě věže začnou platit v květnu a dají se využít až do konce roku. Návštěvu věží si tak každý může rozplánovat a může je navštívit v různých termínech.

Dopravně znalostní soutěž míří k závěru

Dopravně znalostní soutěž míří k závěru

Úterý 25.04.2017 14:09

Dopravní soutěž Aktivu BESIP se letos zaměřila na jízdu za zhoršených povětrnostních podmínek. Patnáct otázek prověří znalosti ohledně chování účastníků silničního provozu v zimním období i během smogových situací, kdy má řidič ztížený rozhled. Kdo se zapojí do soutěže, může získat notebook nebo další zajímavé ceny.

Asistenti přepravy dohlíží na pořádek

Asistenti přepravy dohlíží na pořádek

Úterý 25.04.2017 10:34

Asistenti přepravy působí v ostravské MHD zatím jen na několika linkách. Z přepravy během dubna vyloučili již stovky cestujících bez platné jízdenky. Radní pro dopravu Lukáš Semerák odmítá, že opatření je rasistické a namířeno proti Romům. Asistenti vyžadují jízdní kázeň a platné jízdní doklady od všech cestujících.

Ostrava podpořila aplikaci SmogAlarm

Ostrava podpořila aplikaci SmogAlarm

Pondělí 24.04.2017 13:39

Uživatelé aplikace SmogAlarm rychle a jednoduše zjistí stav ovzduší a podle toho si mohou naplánovat své aktivity. Při překročení limitů nepůjdou běhat anebo učitelky mateřské školy se s dětmi nevydají na procházku. Aplikaci vyvinula organizace Čisté nebe a město Ostrava ji finančně podpořilo. Informovala o tom náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.   

Uzávěrka soutěže Ostravský dům roku

Uzávěrka soutěže Ostravský dům roku

Pondělí 24.04.2017 11:22

Termín pro podání přihlášek do 23. ročníku soutěže Ostravský dům roku se blíží. Zájemci mohou své stavby přihlásit do 28. dubna do 11 hodin. Soutěž se týká staveb a rekonstrukcí, které byly dokončeny v dvouletém období od 1. ledna 2015 do 21. prosince 2016.

Renarkon slaví 20 let od svého vzniku

Renarkon slaví 20 let od svého vzniku

Pátek 21.04.2017 17:05

Obecně prospěšná společnost Renarkon, která se zabývá léčbou drogových závislostí, působí v Moravskoslezském kraji již 20 let. Klienty i pracovníky proto čeká v jubilejním roce řada akcí, které představí Renarkon a jeho služby odborné veřejnosti i občanům.

Vznikne muzeum dopravní techniky

Vznikne muzeum dopravní techniky

Pátek 21.04.2017 12:23

Nabídku atraktivit Ostravy obohatí v perspektivě nejbližších let zbrusu nové muzeum dopravní techniky. Záměrem města je, aby nešlo o prostou výstavku dopravních prostředků, ale o místo, kde by mohli zajímavě a smysluplně trávit svůj volný čas občané a návštěvníci města, zejména rodiny s dětmi. Informoval o tom radní pro dopravu Lukáš Semerák.

Ostrava se zapojuje do Dne Země

Ostrava se zapojuje do Dne Země

Čtvrtek 20.04.2017 15:46

Ostrava se koncem dubna tradičně zapojí do celosvětové kampaně na podporu ochrany životního prostředí – Den Země. Organizace se chopila ostravská střediska volného času. Akce se konají od 20. dubna ve Středisku volného času v Zábřehu a pokračují 21. dubna ve Středisku volného času v Moravské Ostravě na Ostrčilově ulici a 25. dubna na Hlavní třídě v Porubě.

Architekti změní okolí katedrály

Architekti změní okolí katedrály

Středa 19.04.2017 14:28

Achitektonicko-urbanistická soutěž na revitalizaci náměstí Msgre Šrámka v centru Ostravy právě odstartovala. Soutěžní návrhy na úpravu okolí katedrály Božského Spasitele s důrazem na úpravu předprostoru svatostánku musí být odevzdány do 1. června. Podmínky soutěže přiblížil primátor Tomáš Macura.

Do Ostravy přichází americký výrobce

Do Ostravy přichází americký výrobce

Středa 19.04.2017 12:25

Až 400 nových pracovních míst vznikne v závodu na výrobu čepů do disků  automobilových kol americké společnosti Chassix. Ta jej postaví v Ostrava Business Parku v Kunčičkách. Celková hodnota investice je 50 milionů dolarů, což je téměř 1,3 miliardy korun. Nábor klíčových pracovníků začne v květnu, výroba bude spuštěna koncem příštího roku.

Muzeum vystavuje listinu Karla IV.

Muzeum vystavuje listinu Karla IV.

Úterý 18.04.2017 15:23

Originál vzácné listiny Karla IV., kterou uděluje Ostravě privilegium pořádat výroční trhy, vystavuje pouhých pět dnů Ostravské muzeum. Nepropásněte jedinečnou příležitost vidět nejvzácnější a zároveň nejstarší písemnost ze sbírek Archivu města Ostravy. Originál je vystaven pouze do neděle, pak jej nahradí faksimilie.  

Výstava připomíná tankistu Opočenského

Výstava připomíná tankistu Opočenského

Úterý 18.04.2017 10:07

V Národním památníku II. světové války v Hrabyni začala výstava Věrni zůstaneme, která připomíná vznik a bojovou činnost československé armády na východní frontě. Na výstavě je spolu s dalšími výraznými osobnostmi armády připomenut čestný občan Ostravy, tankista Bedřich Opočenský. Zahájení výstavy se zúčastnil primátor Tomáš Macura.

Začne platit nová vyhláška o nočním klidu

Začne platit nová vyhláška o nočním klidu

Neděle 16.04.2017 07:35

Nová obecně závazná vyhláška o nočním klidu, která vstoupí v platnost 20. dubna, upravuje délku trvání kulturních a sportovních akcí s hudebními produkcemi. Sjednocuje dobu nočního klidu. Primátor Tomáš Macura hodnotí vyhlášku jako kompromis mezi pořadateli akcí a obyvateli, kteří se chtějí vyspat. Žádná akce nesmí rušit noční klid po druhé hodině ranní.

Soutěž VIAOSTRAVA startuje v květnu

Soutěž VIAOSTRAVA startuje v květnu

Pátek 14.04.2017 08:40

Součástí celoročních oslav 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě bude soutěž pro všechny Ostravany VIAOSTRAVA 750. Na vítěze čekají zajímavé ceny včetně plavby luxusní lodí po Středomoří. Soutěž startuje 2. května a na účastníky čeká 30 otázek nebo úkolů. Vrcholem bude velké veřejné finále během Festivalu v ulicích.

Ostrava podpoří projekty k 750. výročí

Ostrava podpoří projekty k 750. výročí

Čtvrtek 13.04.2017 12:57

Letošní bohatý program oslav 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě obohatí kulturní akce, které město finančně podpořilo. Náměstek primátora Zbyněk Pražák informoval, že díky dotacím vyjdou Pohádky o permonících, uskuteční se hudební vystoupení nebo ožije nejstarší němý film o Ostravě nebo bude připomenut ostravský rodák, režisér Karel Reisz.  

Elektronické aukce budou levnější

Elektronické aukce budou levnější

Čtvrtek 13.04.2017 10:28

Elektronické aukce bude pro město zajišťovat nová firma. Ve veřejné zakázce nabídla cenu za zajištění aukcí o 34 milionů korun nižší než stávající poskytovatel elektronických aukcí.  Město s ní podepíše smlouvu 18. dubna. Vítězná firma bude mít poté 180 dní na to, aby systém aukcí zavedla a spustila. O změně informoval náměstek primátora Radim Babinec.

Vyhlásili jsme sportovce roku 2016

Vyhlásili jsme sportovce roku 2016

Středa 12.04.2017 12:23

Šíří dobré jméno Ostravy doma i v zahraničí. Už podesáté byli 11. dubna vyhlášeni vítězové městské ankety Sportovec roku v kategoriích Nejlepší jednotlivec, Nejlepší kolektiv, Nejlepší handicapovaný sportovec, Talent roku a Sportovní legenda. Letos poprvé byla spolu s nimi oceněna i Společensky odpovědná firma, která se věnuje podpoře sportu.

Debatovalo se o nové tramvajové trati

Debatovalo se o nové tramvajové trati

Středa 12.04.2017 09:04

Veřejná debata týkající se nové tramvajové trati v Porubě se konala v úterý 11. dubna ve společenském sále porubského domova pro seniory Slunečnice. Padaly argumenty pro a proti výstavbě trati, lidé se však ptali i na konkrétní věci – velikost tramvají, zda se nové tramvaje Stadler nebudou vyrábět v Bělorusku anebo zda se trať vejde do zúžené ulice Bedřicha Nikodéma.