Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pondělí 09.01.2017 07:57 - ${modifier}
Dotace k uctění narozenin města

Dotace k uctění narozenin města

Středa 22.02.2017 12:00

Od 27. února do 10. března mohou organizace, spolky i jednotlivci žádat o dotaci na výstavy, přednášky, publikace, představení a další aktivity navazující na oslavy 750 let od první písemné zmínky o Ostravě. Město pro ně vyčlenilo 850 tisíc korun; výše dotace na jeden projekt může činit maximálně 50 tisíc korun.

Mobis spustil v zóně zkušební provoz

Mobis spustil v zóně zkušební provoz

Úterý 21.02.2017 11:38

Ve Strategické průmyslové zóně Ostrava – Mošnov spustila společnost Mobis Automotive System Czech zkušební provoz. Továrna vyrábí světlomety zatím pro jeden model – Hyundai Tuscon. Nyní zaměstnává 240 lidí, do pěti let by v ní mělo pracovat 900 zaměstnanců. Kapacita továrny jsou čtyři miliony světlometů ročně.

Korunovační klenoty lámou rekordy

Korunovační klenoty lámou rekordy

Pondělí 20.02.2017 11:11

Výstava Ostravského muzea Korunovační klenoty v dějinách světa doslova láme návštěvnické rekordy. Od jejího zahájení v prosinci ji vidělo již 13 tisíc návštěvníků a denně si přijde královské koruny prohlédnout na 600 lidí. Výstava je součástí oslav 750. od první písemné zmínky o Ostravě a potrvá do 5. března. 

Byla odvolána smogová situace

Byla odvolána smogová situace

Sobota 18.02.2017 09:09

Pro aglomeraci Ostrava/Karviná/Frýdek-Místek byla v sobotu 18. února po 6. hodině ráno odvolána také smogová situace. Aktuální informace o stavu na jednotlivých měřících stanicích v Ostravě stále můžete sledovat na speciálním ekologickém webu: https://dycham.ostrava.cz/Koncentrace na stanicích smogového varovného a regulačního systému jsou uvedeny zde.
Špičkový polský orchestr v Ostravě

Špičkový polský orchestr v Ostravě

Pátek 17.02.2017 13:50

Jedno z nejlepších polských hudebních těles - Národní symfonický orchestr polského rozhlasu Katovice zahraje ostravskému publiku. Na koncertu 23. února, který je součástí klasického cyklu Janáčkovy filharmonie, zazní Don Quijote od Richarda Strausse a Koncert pro orchestr legendárního polského skladatele Witolda Lutoslawského.

Architektonická soutěž na jatka běží

Architektonická soutěž na jatka běží

Čtvrtek 16.02.2017 10:14

Město vyhlásilo mezinárodní architektonickou soutěž na rekonstrukci historické budovy bývalých jatek. Soutěž se rozběhla zveřejněním ve Věstníku veřejných zakázek. Architekti a architektonické kanceláře mohou odevzdávat své žádosti o účast v soutěži do 24. února. Vítěz bude znám ještě před letními prázdninami.

Ostravané mohou vyměnit staré kotle

Ostravané mohou vyměnit staré kotle

Středa 15.02.2017 15:31

Žádosti o kotlíkovou dotaci na tepelná čerpadla a kotle na biomasu mohou zájemci podávat od 1. března v rámci doplňkového dotačního programu, který vyhlásil Moravskoslezský kraj. Novinkou je možnost elektronického podání žádostí. Majitelé nemovitostí na území Ostravy mohou získat navíc dotaci ve výši 10 procent celkových nákladů. To jim s ostatními dotacemi pokryje náklady na pořízení nového kotle.

Nábřeží Ostravice se promění

Nábřeží Ostravice se promění

Středa 15.02.2017 13:47

Pravý břeh Ostravice od loděnice po most Miloše Sýkory projde úpravami, které z této nábřeží udělá příjemné a atraktivní místo pro relaxaci, procházky nebo jen pro posezení. Zrekonstruován bude i mostní pilíř bývalé Střelniční lávky a promění se i okolí pomníku Miloše Sýkory. Terasovité posezení poskytne vyhlídku na řeku.

Zprovozněn web Nová tramvaj Poruba

Zprovozněn web Nová tramvaj Poruba

Úterý 14.02.2017 14:09

Informace o plánovaném projektu nové tramvajové trati v 7. a 8. porubském obvodě poskytuje od úterý 14. února nová informační platforma http://novatramvajporuba.cz. Na ní a na stejnojmenném facebookovém profilu jsou soustředěny všechny dostupné aktuální a spolehlivé zprávy, které se zamýšlenou výstavbou souvisejí.

Atraktivní atletická podívaná v hale

Atraktivní atletická podívaná v hale

Pondělí 13.02.2017 15:12

Ostravští atletičtí fanoušci si zvykli vídat ve svém městě největší hvězdy. Díky nové atletické hale to platí i o halové sezoně, která vyvrcholila 14. února mezinárodním mítinkem Czech Indoor Gala Ostrava 2017 – XIII. Ostravská laťka. Na něm závodily světové hvězdy jako Zuzana Hejnová, Pavel Maslák, Kim Collins, Kaliese Spencerová, Axumawit Embayeová, David Storl nebo olympijský vítěz Kyle Clemons.

Na úvod Strýcová a Muguruzaová

Na úvod Strýcová a Muguruzaová

Pátek 10.02.2017 14:32

Losování tenisového Fed Cupu mezi českým a španělským týmem se konalo v pátek 10. února v pravé poledne v sále zastupitelstva Nové radnice. Náměstek primátora Martin Štěpánek jako zástupce hostitelského města se ujal losování. Do prvního sobotního zápasu vyslal Barboru Strýcovou a španělskou jedničku Garbine Muguruzaovou.  

Nové tramvaje přinesou nový komfort

Nové tramvaje přinesou nový komfort

Pátek 10.02.2017 09:25

Ostravané se od roku 2018 dočkají úplně nového požitku z jízdy tramvají. Důvodem je nákup až 40 nových plně nízkopodlažních tramvají švýcarské firmy Stadler, které zajistí vyšší standard kvality a bezpečnosti pro cestující v Ostravě. Prezentace nových tramvají se v Dopravním podniku Ostrava zúčastnil radní pro dopravu Lukáš Semerák.

Znovu byla vyhlášena smogová situace

Znovu byla vyhlášena smogová situace

Pátek 10.02.2017 08:40

Pro aglomeraci Ostrava/Karviná/Frýdek-Místek byla dnes, v pátek 10. února v 8:25 hodin, vyhlášena smogová situace. Aktuální informace o stavu na jednotlivých měřících stanicích v Ostravě můžete sledovat na speciálním ekologickém webu: https://dycham.ostrava.cz/. Koncentrace na stanicích smogového varovného a regulačního systému jsou uvedeny zde.

Slavný Mo Farah poběží na Zlaté tretře

Slavný Mo Farah poběží na Zlaté tretře

Čtvrtek 09.02.2017 16:01

Mítink Zlatá tretra získal hvězdu první velikosti – britského vytrvalce, čtyřnásobného olympijského vítěze a pětinásobného mistra světa Mo Faraha. V Ostravě poběží desetikilometrovou trať a dá se očekávat, že zaútočí na světový rekord.

Ostrava má pět nominací na Thálie

Ostrava má pět nominací na Thálie

Čtvrtek 09.02.2017 10:24

Do nejužší nominace na divadelní Cenu Thálie se dostalo pět umělců ostravských divadel. Čtyři nominace má v kategoriích opery a operety/muzikálu Národní divadlo moravskoslezské a jednu za činohru Komorní scéna Aréna.

Na Bazalech bude fotbalová akademie

Na Bazalech bude fotbalová akademie

Středa 08.02.2017 12:27

Fotbalový areál na Bazalech bude přebudován. Díky společnému projektu města, kraje, Fotbalové asociace ČR a FC Baník Ostrava tu vznikne moderní tréninkový areál, který bude sloužit fotbalové akademii pro mladé talentované fotbalisty z celého kraje. O záměru informovali primátor Tomáš Macura a náměstek primátora Martin Štěpánek.

Máte zájem o nevyužívané prostory?

Máte zájem o nevyužívané prostory?

Úterý 07.02.2017 13:19

V Ostravě zeje prázdnotou řada budov. V rámci projektu Refill je možné tyto prostory oživit a využít k různým účelům. Aby mohlo dočasné užívání prostor začít, v připraveném průzkumu bude město na webových stránkách www.refillova.cz zjišťovat, jaký zájem o tuto novou příležitost má veřejnost i možní poskytovatelé staveb a pozemků.

Webové stránky k 750. výročí Ostravy

Webové stránky k 750. výročí Ostravy

Pondělí 06.02.2017 14:28

K letošnímu významnému výročí první písemné zmínky o Ostravě připravilo město na adrese http://ostrava750.cz/ speciální webové stránky, na nichž návštěvníci najdou informace o oslavách, pozvánky na akce, stručnou historii města i vzpomínky pamětníků. V rubrice Galerie je půvabný kreslený „filmeček“, který nejen zaujme, ale také příjemně pobaví.

Dotační program k výročí vzniku města

Dotační program k výročí vzniku města

Pondělí 06.02.2017 10:34

Na kulturní projekty spojené s oslavou a připomenutím 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě vyčlenilo město 850 tisíc korun. O dotaci na výstavy, přednášky, publikace, představení a díla inspirovaná Ostravou mohou žádat příspěvkové organizace, firmy i jednotlivci. Výše dotace může činit maximálně 50 tisíc korun. Žádosti lze podávat od 27. února do 10. března.

Nechte auto doma, přesvědčují hlídky

Nechte auto doma, přesvědčují hlídky

Pátek 03.02.2017 11:02

Další z akcí kampaně Nech auto doma se uskuteční 4. února. Jejím cílem je propagovat alternativní způsoby dopravy, především městskou hromadnou dopravu. Akce se nezaměřuje jen na řidiče automobilů, ale také na cestující v MHD, kteří svou volbou dopravy šetří životní prostředí. Při současných smogových situacích je toto téma obzvlášť aktuální.