Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pátek 28.04.2017 13:35 - Vidlička Libor
Den Země nabízí pestrý program

Den Země nabízí pestrý program

Čtvrtek 19.04.2018 11:03

V Ostravě se letos již po osmadvacáté uskuteční u příležitosti celosvětové kampaně Den Země, která se zaměřuje na otázky ochrany životního prostředí již více než 45 let. Zajímavý program se bude konat v Komenského sadech, Bělském lese i na Hlavní třídě v Porubě. Organizují ho Střediska volného času, která město Ostrava podpořilo dohromady částkou 270 tisíc korun.

Sportovcem roku je Nikol Tabačková

Sportovcem roku je Nikol Tabačková

Středa 18.04.2018 15:44

Známe nejlepší ostravské Sportovce roku 2017 v kategoriích Nejlepší jednotlivec, Nejlepší kolektiv, Nejlepší handicapovaný sportovec, Talent roku, Sportovní legenda a letos podruhé byla vyhlášena kategorie Společensky odpovědná firma. Jedná se již o 11. ročník této sportovní ankety, v níž si hlavní cenu převzala oštěpařka Nikol Tabačková, juniorská mistryně Evropy. Sportovní legendou byl vyhlášen hokejista a trenér Vladimír Vůjtek.

Ostrava nejlepším městem pro byznys

Ostrava nejlepším městem pro byznys

Středa 18.04.2018 13:40

Město Ostrava vyhrálo v celorepublikové anketě Město pro byznys. Organizátoři ocenili podnikatelské prostředí a podmínky, potenciál města, elektronickou komunikaci města a také kvalitu odpovědí na dotazy podnikatelů. Celkem byly porovnávány údaje 205 českých obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy. Ocenění převzal v Praze náměstek primátora Radim Babinec.  

Centrum ožije studentským životem

Centrum ožije studentským životem

Úterý 17.04.2018 12:59

Město Ostrava darovalo Ostravské univerzitě pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka. Univerzita na nich postaví dvě nové budovy – Klastr umění a designu a zázemí pro sport, zdraví a technologie. Podle primátora Tomáš Macury budovy přinesou oživení centra a zároveň je důležité, že budou otevřeny i pro veřejnost.

Vzniknou lůžka následné péče

Vzniknou lůžka následné péče

Úterý 17.04.2018 09:35

V areálu Městské nemocnice vznikne oddělení Následné intenzivní péče. Bude umístěno v pavilonu H2 a bude mít šest lůžek umístěných do šesti boxů. Lůžka následné intenzivní péče dosud v nemocnici chyběla a péče těmto pacientům byla poskytována na běžné intenzivní péči. Nemocnici pak tato akutní lůžka chyběla.

Podpora zdravotnictví a sociální oblasti

Podpora zdravotnictví a sociální oblasti

Pondělí 16.04.2018 12:07

Ostrava podpoří letos ze svého rozpočtu oblast sociálních věcí a zdravotnictví částkou 1,24 miliardy korun. Jde o nejvyšší částku pro tyto oblasti za posledních pět let. Náměstek primátora Michal Mariánek informoval, jak bude tato částka využita a o kolik se zvýšil počet lůžek v domovech pro seniory a dalších sociálních službách.

Koncert svobody byl poděkováním

Koncert svobody byl poděkováním

Pondělí 16.04.2018 10:56

Sváteční Koncert svobody k výročí osvobození Ostravy a konce 2. světové války se konal v neděli 15. dubna v Divadle Antonína Dvořáka. Koncert se konal počtvrté, tentokrát v den, kdy byla před 73 roky zahájena Ostravská operace. Primátor Tomáš Macura vyzdvihl hrdinství vojáků, kteří osvobozovali Ostravu.

Začne rekonstrukce piazzetty

Začne rekonstrukce piazzetty

Neděle 15.04.2018 09:00

Jeden z frekventovaných vstupů do historického centra Ostravy s podchodem mezi Komerční bankou a Palácem Prosperita poblíž tramvajové zastávky Elektra dostane novou tvář. Od pondělí 16. dubna se začne s jeho rekonstrukcí. Součástí úprav je položení nové žulové dlažby, veřejné osvětlení, výsadba stromů a doplnění městského mobiliáře.

V Porubě se hlasuje i o tramvaji

V Porubě se hlasuje i o tramvaji

Sobota 14.04.2018 09:00

Městský obvod Ostrava-Poruba spustil nový web http://www.fajnovaporuba.cz/ informující o projektech, která Poruba chystá, realizuje nebo už realizovala. Na jednom místě tak zájemci najdou veškeré informace o tom, jak se chce městský obvod rozvíjet. Návštěvníci stránek mohou dát hlas projektům, které se jim zdají být potřebné a smysluplné. Jedním z projektů je i nová tramvaj na osmý obvod.

Bikesharing v Ostravě už od května

Bikesharing v Ostravě už od května

Pátek 13.04.2018 12:30

Dlouho připravovaný systém sdílení jízdních kol, který je součástí Strategického plánu rozvoje města FajnOVA, bude v Ostravě fungovat od 1. května. Stanice s koly budou umístěny na celkem 39 místech v širším centru města. V první vlně bude k dispozici 180 kol městského typu s nízkým nástupem, protišlapnou brzdou a praktickým košíkem na drobná zavazadla. Službu bude v Ostravě poskytovat společnost Rekola Bikesharing, a město za ni nebude nic platit.

Galerie PLATO nově v Bauhausu

Galerie PLATO nově v Bauhausu

Čtvrtek 12.04.2018 08:49

Pět tisíc metrů čtverečních pro umění nabízí městská galerie PLATO ve svých nových prostorách v bývalém hobbymarketu Bauhaus. Bude v něm sídlit do doby, než budou opravena městská jatka, která se stanou definitivním sídlem galerie. Během prvního týdne v Bauhausu galerie uspořádá kromě výstav také performance, projekce, koncerty, divadlo, diskuse, workshopy s umělci pro děti, rodiny i dospělé a edukační programy pro školy.

Město podpoří akce k výročím

Město podpoří akce k výročím

Čtvrtek 12.04.2018 07:35

Zastupitelé města na svém zasedání 11. dubna rozhodli o přidělení dotací ve dvou programech s názvy 100 let republiky: Ostrava 1918 – 2018 a 90. výročí od úmrtí českého hudebního skladatele Leoše Janáčka. Na podporu projektů v obou výzvách bylo vyčleněno celkem 1,2 milionu korun, rozděleno bude celkem 1,116 milionu korun.

Největší soutěž v dějinách města

Největší soutěž v dějinách města

Středa 11.04.2018 15:29

Zastupitelé schválili záměr vypsání mezinárodní architektonicko-urbanistické soutěže na koncertní halu. Bude postavena u Domu kultury města Ostravy a propojena s ním, protože v něm zůstane zázemí Janáčkovy filharmonie. Podle primátora Tomáš Macury se bude jednat společně se soutěží na výstavbu Nové radnice z 20. let o nejvýznamnější architektonickou soutěž v historii Ostravy.   

Sobota patří večernímu běhu Ostravou

Sobota patří večernímu běhu Ostravou

Středa 11.04.2018 07:45

Noční běh ze série NN Night run se uskuteční v sobotu 14. dubna v Ostravě. Účastníci vyběhnout z Masarykova náměstí na tratě o délce pět a 10 kilometrů ve 20 a 21 hodin. Pořadatelé pamatují i na děti, pro ně připravili závody Kids cupu, svůj závod BlogRun mají i blogeři. Family tun je zase určen rodinám s dětmi.

Začala rekonstrukce Parku čs. letců

Začala rekonstrukce Parku čs. letců

Úterý 10.04.2018 10:29

Park československých letců prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která potrvá do června. Během ní bude v parku postaven nový památník, provedeny parkové úpravy a upraveny chodníky a parkovací místa. Náklady činí 5,9 milionu korun, polovinu částky hradí ze svého rozpočtu město Ostrava.

Soutěžte v dopravních znalostech

Soutěžte v dopravních znalostech

Úterý 10.04.2018 09:55

Město Ostrava stejně jako v předchozích letech připravilo prostřednictvím svého Aktivu BESIP internetovou Dopravně znalostní soutěž. Soutěž je vyhlášena na celý duben, který je měsícem bezpečnosti, a mohou se do ní přihlásit všichni obyvatelé Ostravy a správně přidružených obcí starší deseti let. Stačí jen zodpovědět 15 otázek a odeslat na určený e-mail.  

Výměna kotlů: o 110 tun prachu méně

Výměna kotlů: o 110 tun prachu méně

Pondělí 09.04.2018 14:21

Celkem 699 žádostí podali obyvatelé Ostravy na výměnu starého kotle za nový ve druhé vlně kotlíkových dotací. Spolu s první výzvou, kde jich bylo 423, se jedná o 1122 nových moderních zařízení. Pro Ostravany je to dobrá zpráva. Do ovzduší se tak díky kotlíkovým dotacím dostane o 110 tun prachu méně.

Pustili jsme se do úklidu města

Pustili jsme se do úklidu města

Pondělí 09.04.2018 14:17

Magistrátní tým pod vedením primátora Tomáše Macury a náměstkyně primátora Kateřiny Šebestové vyrazil v sobotu 7. dubna v rámci akce Ukliďme Česko uklízet Ostravu. Skupinu tvořilo 38 dobrovolníků z magistrátu, centrálního ostravského obvodu,  Ostravské univerzity a veřejnosti včetně dětí. Zapojení se do národní akce Ukliďme Česko je jednou z aktivit naši kandidatury na titul European Green Capital 2020.

Galerie PLATO zahajuje v Bauhausu

Galerie PLATO zahajuje v Bauhausu

Pondělí 09.04.2018 10:08

Městská galerie PLATO otevře ve středu 11. dubna veřejnosti své nové sídlo v bývalém hobbymarketu Bauhaus v centru Ostravy. Během zahajovacího týdne nazvaného 5000 m² pro umění nabídne návštěvníkům celkem 15 akcí a představí přes 50 tvůrců z ČR i zahraničí. Zahájené výstavy budou experimentem stejně jako závěrečný koncert soudobé hudby šitý na míru unikátnímu prostoru, v němž se vznesou reproduktory.

V Brose CZ získá práci 50 IT specialistů

V Brose CZ získá práci 50 IT specialistů

Pátek 06.04.2018 15:01

V Moravskoslezském inovačním centru v Ostravě otevřela společnost Brose CZ své servisní středisko IT služeb. Práci v něm nalezne 50 IT specialistů. Moravskoslezské inovační centrum bylo založeno městem Ostravou a Moravskoslezským krajem a je pokračovatelem Vědecko-technologického parku.