Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pátek 28.04.2017 13:35 - Vidlička Libor
Ostrava je lídrem v ekodopravě

Ostrava je lídrem v ekodopravě

Středa 21.02.2018 12:49

Šestici vozidel na alternativní pohon předal ve středu 21. února ostravský primátor Tomáš Macura zástupcům Městské policie Ostrava a městských obvodů. Ředitel MPO Zdeněk Harazim převzal dvě vozidla VW Caddy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Elektromobily Volkswagen e-UP! si převzali starostové Radvanic a Bartovic, Slezské Ostravy a Hrabové.

Město hledá ředitele KS Aréna

Město hledá ředitele KS Aréna

Úterý 20.02.2018 10:29

Rada města Ostravy vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky divadla Komorní scéna Aréna, které je příspěvkovou organizací města. Bude vybrán nástupce dlouholeté ředitelky tohoto úspěšného divadla Renáty Huserové, která odchází do důchodu. Zájemci mohou své přihlášky podat do 20. dubna.

Beseda na téma zeleň a veřejný prostor

Beseda na téma zeleň a veřejný prostor

Pondělí 19.02.2018 11:34

Město Ostrava ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava (VŠB-TUO) a Ostravskou univerzitou (OU) pořádá další besedu ze seriálu Večery s vědci. Beseda s názvem „Zelená Ostravě“ se uskuteční ve středu 21. února v centru Pant od 17.30 hodin. Společným znakem všech debat je atraktivní téma a účast zajímavých osobností. Besedu připravuje ostravský tým jako součást celonárodní akce Noc vědců 2018.

Olympijský festival – skvělá zábava

Olympijský festival – skvělá zábava

Pondělí 19.02.2018 11:22

Olympijský festival je v plném proudu. Areál u Ostravar Arény a uvnitř dopoledne navštěvují školáci a odpoledne rodiny s dětmi, olympijskou atmosféru si užívají lyžaři ve ski areálech v Beskydech a Jeseníkách a pochutiny ze země organizátorů zimních olympijských her si ochutnávají Korejské vesničky, která je součástí Olympijského festivalu. Návštěvnost Olympijského festivalu již překročila 64 tisíc lidí, ve středu 21. února bude překročen počet 65 tisíc návštěvníků. .

Ombudsmanku zajímalo začleňování

Ombudsmanku zajímalo začleňování

Pondělí 19.02.2018 11:00

Rovný přístup ke vzdělání a situace na základních školách zajímala ombudsmanku Annu Šabatovou během její návštěvy Ostravy. Na setkání s náměstkem primátora Vladimírem Cigánkem a řediteli škol slíbila, že se pokusí zajistit i do budoucna finance na speciální pedagogy a školní psychology.

Začíná projekt Janáček Ostrava

Začíná projekt Janáček Ostrava

Sobota 17.02.2018 08:45

Hudební svět si v letošním roce připomene 90. výročí úmrtí jednoho z největších českých skladatelů Leoše Janáčka, jehož životní pouť se uzavřela 12. srpna 1928 v Ostravě. Ve stejném roce vzpomínáme 100. výročí vzniku republiky a zároveň první zahraniční premiéru Janáčkovy opery. Tato výročí připomíná projekt Janáček Ostrava 2018.

Vyhlášena soutěž Ostravský dům roku

Vyhlášena soutěž Ostravský dům roku

Pátek 16.02.2018 12:38

Statutární město Ostrava již od roku 1994 každoročně vybírá a oceňuje stavby, které byly dokončeny nebo rekonstruovány na území města v hodnoceném období. Soutěží v ní investoři novostaveb nebo rekonstrukcí budov. V tomto ročníku se jedná o stavby, které byly dokončeny od 1. 1. 2016 do 31. 12. 2017. Zájemci o účast v soutěži mohou své stavby přihlásit do 3. dubna.

Ostrava je pro investory lákadlem

Ostrava je pro investory lákadlem

Pátek 16.02.2018 11:38

Ostrava je na 6. místě mezi středně velkými městy v žebříčku Finacnial Times v kategorii „Top 10 fDi’s European Cities and Regions of the Future 2018/19 – fDi strategy“. Britská odborná publikace fDi Magazine (Financial Times) zveřejnila tyto žebříčky nejslibnějších měst a regionů budoucnosti 2018/2019. 

Věž radnice se rozsvítí zlatě

Věž radnice se rozsvítí zlatě

Pátek 16.02.2018 11:35

Dominanta Prokešova náměstí v Ostravě se v sobotu 17. února rozzáří zlatou barvou. Ostrava se tak připojí kampani Rozsviťme do zlata, která upozorňuje na čtvrtý ročník Dne dětské onkologie. Zlatá barva je symbolická – zlato je nejdražší kov a děti jsou pro své rodiče nejdražším pokladem.

 

Koncert v kostele je zážitek

Koncert v kostele je zážitek

Čtvrtek 15.02.2018 09:52

Svatováclavský hudební festival jako největší mezinárodní festival duchovní hudby v České republice se stal fenoménem, který uvádí v sakrálních prostorách nejen renomovaný festival, ale také celoroční komorní řadu Čtvero ročních období. V letošním roce navíc představuje i nový projekt Hudební výlety. Mimořádnými hudebními cykly i vlastním festivalem oslaví 100. výročí vzniku Československé republiky stovkou koncertů. První koncert zazní již 25. února, kdy festival bude hostit geniální americkou houslistku Esther Yoo.

Začíná instalace požárních hlásičů

Začíná instalace požárních hlásičů

Středa 14.02.2018 14:26

Město Ostrava nakoupilo po dohodě s městskými obvody do obecních bytů požární hlásiče a detektory oxidu uhelnatého (CO). Zhruba 4,5 tisíce hlásičů a detektorů si převzaly zapojené obvody a v nejbližších dnech zahájí jejich postupnou instalaci. Jedná se o 2799 hlásičů požáru a 1682 detektorů CO. V tuto chvíli jde o první vlnu a záměrem města je dostat hlásiče do všech cca 13 tisíc bytů. Startuje tak akce, která svým rozsahem nemá v České republice obdoby. 

Lyžaři předvedli dramatické souboje

Lyžaři předvedli dramatické souboje

Pondělí 12.02.2018 10:38

Šestý ročník City Cross Sprintu v Dolní oblasti Vítkovice opět nabídl nádherné těsné a napínavé souboje. Ve finále se představili dva Češi a dva Francouzi. Z triumfu se nakonec radoval Renaud Jay. Francouzský dvojblok přerušil stříbrný Dušan Kožíšek, který tak ani letos na čtvrtý triumf z této trati nedosáhl. Trať bude sloužit po celý týden až do neděle zdarma veřejnosti.

Městská galerie Plato se stěhuje

Městská galerie Plato se stěhuje

Pondělí 12.02.2018 10:20

Městská galerie současného umění Plato se se stěhuje do budovy bývalého hobbymarketu Bauhaus v centru Ostravy, kde veřejnosti nabídne současné umění na ploše téměř půl hektaru. Nové sídlo otevře Plato v polovině dubna programově nabitým zahajovacím týdnem.

Tábor Hanke připomene pietní místo

Tábor Hanke připomene pietní místo

Pondělí 12.02.2018 10:19

Město Ostrava vyhlásilo soutěž na návrh uměleckého ztvárnění pietního místa k připomínce umučených a popravených civilistů v ostravském poválečném internačním táboře Hanke. Vítězné dílo bude umístěno u Nádražní ulice v úseku mezi ulicemi 30. dubna a Bieblovou, tedy na místech, kde tábor působil. Na vítěze soutěže čeká odměna 10 tisíc korun, finančně budou oceněny také návrhy, které skončí na 2. až 5. místě.

Korejská vesnička na Masarykově náměstí

Korejská vesnička na Masarykově náměstí

Pondělí 12.02.2018 10:00

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy se v pátek 9. února slavnostně otevřela Korejská vesnička. Centrem vesničky je sněhová plocha, určena k zimním radovánkám zejména těm nejmenším. Ve stáncích je možné ochutnat korejské speciality např. národní kvašenou specialitu kimči nebo si prohlédnout zajímavosti korejské kultury, ale také naučit se deskovou hru Go.

Masopustní veselí v centru Ostravy

Masopustní veselí v centru Ostravy

Pondělí 12.02.2018 09:51

V úterý 13. února vypukne na Masarykově náměstí masopustní veselí s jarmarkem, hudebními vystoupeními, nejrůznějšími taškařicemi, tradičními maskami i průvodem provázeným hudebníky. Mottem letošního masopustu je heslo Ať žije republika!, které připomíná sté výročí vzniku státu. Od 10 do 19 hodin budou na náměstí stánky s domácí zabijačkou, sladkými i slanými pochutinami a lahodnými nápoji.

V Ostravě začal Olympijský festival

V Ostravě začal Olympijský festival

Pátek 09.02.2018 13:39

Olympijský festival byl slavnostně zahájen v pátek 9. února v areálu u Ostravar Arény. Návštěvníci se okamžitě pustili do sportování. Proháněli se na bruslařské dráze, hráli curling, vyzkoušeli si jízdu na snowboardu, saních i skeletonu. Ve stánku města Ostravy si v kvízu vyzkoušeli znalosti z historie i současnosti olympijského sportu.  

 

Sobota patří v Ostravě lyžařům

Sobota patří v Ostravě lyžařům

Pátek 09.02.2018 10:08

Běžkařský závod ČEZ City Cross Sprint Ostrava se v sobotu 10. února koná již pošesté v Dolní oblasti Vítkovice. Příchozí uvidí atraktivní závod na 450 metrů dlouhém osvětleném okruhu postavenému u multifunkční auly Gong, exhibice v biatlonu, leteckou show Martina Šonky a mohou si na autogramiádách nechat podepsat sportovce.

Chřipka omezuje návštěvy nemocnice

Chřipka omezuje návštěvy nemocnice

Pátek 09.02.2018 09:00

Počet nemocných chřipkou v posledních dnech stoupá. Městská nemocnice Ostrava proto zakázala návštěvy na všech odděleních. Návštěvy rovněž zakázaly Léčebna dlouhodobě nemocných a Dům sociálních služeb, které se nacházejí v areálu nemocnice, a také domov s pečovatelskou službou Slunovrat v Přívoze.  

Ostrava objektivem Libora Sváčka

Ostrava objektivem Libora Sváčka

Pátek 09.02.2018 07:03

Prostory foyer Nové radnice zdobí od 8. února výstava fotografa Libora Sváčka. Představuje Ostravu na fotografiích z knihy Moravskoslezský kraj, která vyšla v únoru 2018 a z připravované knihy Ostrava.