Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pátek 28.04.2017 13:35 - ${modifier}
Cyklisté si zazávodí v Porubě

Cyklisté si zazávodí v Porubě

Středa 23.08.2017 12:44

Česká cyklistická špička se sjede do Poruby v sobotu 26. srpna na 14. ročník Memoriálu Jana Veselého v silniční cyklistice. Letos se závody ponesou ve znamení oslav 120 let vítkovické cyklistiky. Sobotních závodů se může zúčastnit i veřejnost, kategorie jsou vypsány i pro děti a mládež.

Vyberte vánoční výzdobu radnice

Vyberte vánoční výzdobu radnice

Středa 23.08.2017 09:46

Ještě týden můžete hlasovat o vánoční a novoroční výzdobě Nové radnice a Prokešova náměstí. Podle návrhu, který získá nejvíce hlasů, budou náměstí a radnice o Vánocích vyzdobeny letos a příští rok. Na stránkách města Ostravy můžete dát hlas jednomu z 12 návrhů.  

Zoo zve na běh pro langury

Zoo zve na běh pro langury

Úterý 22.08.2017 13:50

Ostravská zoologická zahrada pořádá 30. srpna charitativní běh pro langury. Účastnící mají jedinečnou šanci proběhnout se krásným přírodním areálem zoologické zahrady po jeho uzavření. Každý běžec startovným podpoří záchranný program pro langury indočínské, ohrožený druh opic.

Kandidujeme na zelené město

Kandidujeme na zelené město

Úterý 22.08.2017 10:35

Získat titul European Green Capital znamená především přesvědčit odborníky. A Ostrava je na tom v mnoha ukazatelích týkajících se životního prostředí lépe než jiná evropská města. Dvěma klíčovými tématy při posuzování měst v soutěži jsou zmírňování dopadů klimatických změn a adaptace na klimatické změny.

Tramvajové koleje jsou nyní tiché

Tramvajové koleje jsou nyní tiché

Pondělí 21.08.2017 13:29

Statutární město Ostrava ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava v průběhu letních prázdnin připravilo pilotní projekt tiché a zelené tramvajové tratě na frýdlantských mostech. Do kolejí byla aplikována unikátní česká technologie tlumení hluku a vibrací. Jedná se o tzv. absorbéry hluku, které jsou navíc osazeny buď živou vegetací nebo umělým trávníkem.

David Poljak je tenisovým vicemistrem

David Poljak je tenisovým vicemistrem

Pondělí 21.08.2017 11:03

Mistrovství České republiky v tenise se konalo od 14. do 18. srpna již potřetí za sebou na kurtech v Komenského sadech. Do finále mužské kategorie se probojoval ostravský David Poljak s vítězem Davisova poháru z roku 2012 Ivo Minářem. Bývalý reprezentant využil své zkušenosti a ostravského mladíka porazil ve dvou setech.  

Síť cyklotras a cyklostezek se prodlužuje

Síť cyklotras a cyklostezek se prodlužuje

Čtvrtek 17.08.2017 10:05

Bezmála 8,6 kilometru cyklostezek a cyklotras za částku překračující včetně DPH 43,5 milionů korun vybuduje letos město Ostrava. Mezi nejdůležitější bude patřit 4,5kilometrová cyklistická stezka ulice Proskovická – Blanická, která propojí točnu ve Výškovicích se Starou Bělou. 16. srpna o tom informoval náměstek primátora pro investice Břetislav Riger.

Ostrava vydala stříbrnou medaili

Ostrava vydala stříbrnou medaili

Středa 16.08.2017 12:48

K 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě vydalo město stříbrnou pamětní medaili. Návrh je dílem akademického malíře Vladimíra Pavlici z Ostravy-Hošťálkovic, který patří k nejuznávanějším českým medailérům. Pamětní medaile ze symbolické série 750 kusů představil primátor Tomáš Macura společně s autorem. Stříbrné medaile ve dvou velikostech budou od zítřka v prodeji v Ostravském informačním servisu.

Nová hudba již klepe na brány Ostravy

Nová hudba již klepe na brány Ostravy

Úterý 15.08.2017 15:38

Festival nové a experimentální hudby Ostravské dny 2017 je již za dveřmi. Návštěvníci budou mít unikátní možnost poznat nekompromisní cesty hudby 20. a 21. století od 24. srpna do 2. září. V úterý 15. srpna přijali rezidenty Centra nové hudby v čele s hudebním skladatelem Petrem Kotíkem v budově Nové radnice primátor Tomáš Macura a náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Výstava architektonických soutěží

Výstava architektonických soutěží

Úterý 15.08.2017 14:05

Výstavu návrhů z architektonických soutěží na revitalizaci veřejných prostorů Umělecké ulice a náměstí Msgre Šrámka si zájemci mohou prohlédnout až do 15. září, a to ve výstavní síni Útvaru hlavního architekta ve 4. podlaží Nové radnice v Ostravě. 

Město vybere ředitele KS Aréna

Město vybere ředitele KS Aréna

Úterý 15.08.2017 09:19

Ředitelka mimořádně úspěšného divadla Komorní scéna Aréna Renáta Huserová odchází do důchodu. Město nyní bude ve výběrovém řízení hledat jejího nástupce či nástupkyni. Zájemci mohou podat přihlášky na ostravském magistrátu do 20. října.

Primátor zahájil Folklor bez hranic

Primátor zahájil Folklor bez hranic

Pondělí 14.08.2017 15:19

Zástupce souborů, které se účastní letošního jubilejního 20. ročníku festivalu Folklor bez hranic, přijali v pondělí 14. srpna primátor Ostravy Tomáš Macura a jeho náměstek pro kulturu Zbyněk Pražák. Primátor Tomáš Macura poté zahájil festival, na němž vystoupí domácí soubory i hosté ze zahraničí ze zemí tak vzdálených jako jsou Kostarika a Taiwan, se se koná v Ostravě ve dnech 14. až 18. srpna. 

Ostravu roztančí folklorní soubory

Ostravu roztančí folklorní soubory

Čtvrtek 10.08.2017 11:21

Festival Folklor bez hranic vstupuje do jubilejního 20. ročníku. Ostravany ve dnech 14. až 18. srpna potěší svým uměním soubory z Kostariky, Taiwanu, Francie, Srbska, Ukrajiny a České republiky. Soubor vystoupí na Masarykově a Jiráskově náměstí, na Slezskoostravském hradě, před obchodním centrem, ale vyrazí také do ostravských obvodů.   

Historický rej ovládne v září Ostravu

Historický rej ovládne v září Ostravu

Středa 09.08.2017 13:49

Masarykovo náměstí, Černá louka a Slezskoostravský hrad se stanou 8. a 9. září stanou dějišti historických scének a dobových představení. Dvoudenní oslava s názvem Historický rej se koná u příležitosti 750 let od první písemné písemky o Ostravě. Pro širokou veřejnost je připraven bohatý program a historická hudba.  Součástí akce bude zajímavá soutěž pro malé i velké návštěvníky.

Unikátní Fajna Dílna se otevírá veřejnosti

Unikátní Fajna Dílna se otevírá veřejnosti

Úterý 08.08.2017 14:27

Po roce příprav byly 8. srpna v areálu Dolu Hlubina otevřeny první tři provozy městského řemeslného inkubátoru Fajna Dílna. Jedinečný projekt je zaměřen na podporu řemesel pomocí sdílených dílen, které budou sloužit nejen domácím kutilům, školní mládeži, ale i začínajícím podnikatelům v řemeslných oborech. Za projektem stojí město Ostrava, Vysoká škola báňská a spolek Hlásím se k továrně.

Ostravané jsou v cíli cyklo maratonu

Ostravané jsou v cíli cyklo maratonu

Pondělí 07.08.2017 15:12

Sportovně-benefiční akce Metrostav handy cyklo maraton se ostravský tým zúčastnil již počtvrté. Trať dlouhou 2222 km absolvoval za 89:17 hod. Osm členů týmu Ostrava 750!!! má za sebou několik drobnějších pádů a dvě píchnuté duše, do cíle ale všichni dorazili s úsměvem. Akce má dobročinnou stránku a výsledkem je pomoc mamince dvou dětí, která utrpěla vážný úraz.

Kontinentální pohár: začal předprodej

Kontinentální pohár: začal předprodej

Pondělí 07.08.2017 09:41

Ostrava hostí 8. a 9. září 2018 jednu z největších atletických akcí světa – Kontinentální pohár. Nenechte si úžasnou atletickou podívanou ujít a zajistěte si s předstihem vstupenky. Předprodej začal 7. srpna 2017, přesně rok, měsíc a den před zahájením tohoto atletického svátku. Vstupenky na špičkovou světovou atletickou akci, kterou podporuje město Ostrava, si můžete zakoupit v síti Ticketportal.

Absorbéry sníží hlučnost tramvají

Absorbéry sníží hlučnost tramvají

Pátek 04.08.2017 10:11

Město Ostrava ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava zavádí v pilotním projektu tichou a zelenou tramvajovou trať na frýdlantských mostech. Do stávající koleje nejvytíženější tramvajové trati v Ostravě je aplikována zcela nová a unikátní česká technologie tlumení hluku a vibrací z kolejových vozidel, zejména hluku, který vzniká odvalováním kola po kolejnici a hluku trakčních motorů.

Historická výstava putuje do centra

Historická výstava putuje do centra

Pátek 04.08.2017 09:37

Ve druhé půlce prázdnin bude výstava s názvem Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti, která symbolizuje cestu, kterou naše město urazilo na své pouti od pravěku až po současnost, k vidění v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 7. srpna v 16 hodin v Galerii MOaP v prvním patře radnice obvodu na náměstí Dr. E. Beneše.

Herec Jan Tříska míří na hrad

Herec Jan Tříska míří na hrad

Čtvrtek 03.08.2017 07:55

Letní shakespearovské slavnosti na Slezskoostravském hradě vstupují do své druhé poloviny. Až do soboty hraje Tomáš Savka hlavní roli Hamleta ve stejnojmenné hře. Následují dva večery nazvané Pocta Shakespearovi s Janem Třískou a letošní ročník festivalu na hradě zakončí bláznivá komedie Jak se vám líbí.