Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pátek 28.04.2017 13:35 - Vidlička Libor
Z požární nádrže je kašna se sochami

Z požární nádrže je kašna se sochami

Čtvrtek 21.06.2018 09:27

První betonová socha od Kurta Gebauera v bývalé požární nádrži dolu Hlubina oživuje od 19. června vstupní prostor kulturní čtvrti v jedinečném industriálním areálu. Nově vzniklou kašnu Duch Hlubiny bude zdobit až 36 soch lidských postav z betonu.

O pozemky v zóně Hrušov je zájem

O pozemky v zóně Hrušov je zájem

Čtvrtek 21.06.2018 09:22

Ve středu 20. června ostravští zastupitelé rozhodli o záměru prodat pozemky ve vlastnictví města v Hrušově. Už vloni v září vyzvalo město zájemce k podání nabídek na realizaci investičního záměru v ploše rozvojové zóny Hrušov. Nabídky do 30. dubna zaslaly čtyři společnosti. Zastupitelstvo města zároveň stanovilo pořadí uchazečů, ve kterém bude město se zájemci o pozemky jednat.

Zastupitelé dělili přebytek hospodaření

Zastupitelé dělili přebytek hospodaření

Středa 20.06.2018 14:42

Ostravští zastupitelé ve středu 20. června rozhodli o rozdělení volných zdrojů rozpočtu města ve výši téměř 451 milionů korun. Peněžní prostředky má Ostrava k dispozici díky úsporám v běžných výdajích a časovému posunu některých investičních akcí. Peněžní prostředky budou směřovat do čtyř základních oblastí – do speciálně zřízených fondů, městským obvodům, do sportovní oblasti a dopravy.

Do muzea přiletěl ptáček

Do muzea přiletěl ptáček

Středa 20.06.2018 09:51

Svět fotografie v minulém století, zejména pak v období první republiky přibližuje výstava Pozor, vyletí ptáček, instalovaná ve třetím patře Ostravského muzea. V úterý 19. června ji slavnostně zahájil primátor Ostravy Tomáš Macura. Současně pokřtil reprint historicky první ryze fotografické publikace Moravská Ostrava, kterou vydal v roce 1928 vlastním nákladem ostravský fotograf Karel Hůlek mladší.

Začal 19. ročník veletrhu Czech Raildays

Začal 19. ročník veletrhu Czech Raildays

Úterý 19.06.2018 11:52

Na nákladovém nádraží v Ostravě Přívozu začal v úterý 19. června mezinárodní veletrh drážní techniky Czech Raildays. Dopravní podnik na něm prezentuje novou tramvaj Stadler, která nyní prochází technicko-bezpečnostními zkouškami, do ostrého provozu bude nasazena v srpnu. Slavnostního zahájení se za město Ostravu zúčastnil radní pro dopravu Lukáš Semerák. 

LDN v Radvanicích dostane nový kabát

LDN v Radvanicích dostane nový kabát

Úterý 19.06.2018 11:12

Léčebnu dlouhodobě nemocných (LDN) a Dům sociálních služeb v Radvanicích, které spadají pod městskou nemocnici, čeká rozsáhlá modernizace. Rekonstrukce se bude týkat zateplení obvodového pláště, výměny oken, dveří a opravy balkónů. Město hledá dodavatele stavby a vyhlásilo veřejnou zakázku. Lhůta pro podání nabídek je stanovena na 11. července. Předpokládaná hodnota zakázky je zhruba 51 milionů korun bez DPH.

Debata k záměru nové tramvajové trati

Debata k záměru nové tramvajové trati

Úterý 19.06.2018 10:29

V porubské Slunečnici se v pondělí 18. června od 17 hodin konala veřejná debata k projektu Nová tramvaj Poruba. Aktuální informace z projektové přípravy prezentovali ostravský primátor Tomáš Macura, investiční náměstek Břetislav Riger, radní pro dopravu Lukáš Semerák a technický náměstek dopravního podniku Martin Chovanec.

Beachvolleyballová událost roku se blíží

Beachvolleyballová událost roku se blíží

Pondělí 18.06.2018 15:07

Plážový volejbal se letos vrací v podobě turnaje světové série FIVB do České republiky. Mistři světa i olympijští medailisté se představí ve dnech od středy 20. do neděle 24. června v oblasti Dolních Vítkovic. Pod vysokými pecemi je připraveno šest kurtů pro plážový volejbal. Areálu dominuje centrální kurt s kapacitou 2700 diváků a s velkoplošnou obrazovkou, k dispozici budou další tři hrací a dva tréninkové kurty. Pro diváky bude připravena fan zóna, chybět nebude bohatý doprovodný program.

Nové bydlení pro klienty Čtyřlístku

Nové bydlení pro klienty Čtyřlístku

Pondělí 18.06.2018 12:24

Klienti Čtyřlístku (centrum pro osoby se zdravotním postižením) se postupně přestěhují do nových domů. Dvě etapy, v rámci kterých bude postaveno celkem 13 objektů pro 159 klientů Čtyřlístku, bude dokončeno v roce 2021. Náklady budou hrazeny až z 90 % z integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Rozdíl mezi skutečnými náklady a dotací bude zaplacen z rozpočtu města.

Den policie i pro děti

Den policie i pro děti

Sobota 16.06.2018 08:00

Slezskoostravský hrad se v sobotu 16. června stane dějištěm tradičního Dne policie. Letošní program bude laděn v prvorepublikovém duchu a připomene tak vznik 100. výročí vzniku Československé republiky. K vidění bude unikátní výstava o historii četnictva a historická vozidla.

Tábor Hanke připomíná pamětní deska

Tábor Hanke připomíná pamětní deska

Pátek 15.06.2018 11:43

Pietní místo s pamětní deskou připomínající tábor Hanke bylo dnes slavnostně odhaleno v místě, kde tábor stával (v ulici Nádražní naproti Dolu Jindřich). Pamětní deska připomíná ostravský internační tábor Hanke, do nějž byli v květnu a červnu roku 1945 umístěni převážně němečtí obyvatelé. 231 z nich bylo v táboře umučeno nebo bez soudu popraveno.

Světoví bruslaři na porubské Hlavní třídě

Světoví bruslaři na porubské Hlavní třídě

Pátek 15.06.2018 08:56

Ostrava se již podesáté v historii stane hlavním městem světového in-line bruslení, v sobotu 16. června bude hostit podnik série World Inline Cup (WIC) se světovou elitou na startu. V předvečer závodu WIC se na porubské Hlavní třídě uskuteční Večerní jízda v rámci programu Ostrava na kolečkách. Také samotný sobotní závodní den je otevřený nejen pro elitní bruslaře, své závody si najdou i hobby jezdci a amatéři všech výkonnostních úrovní. Závod seriálu LifeInLine Tour, který letos vjede v Ostravě již do svého 14. ročníku, se pojede nejen o body do Světového poháru ale i o umístění v Českém poháru.

Část Rudné ulice bude o víkendu uzavřená

Část Rudné ulice bude o víkendu uzavřená

Čtvrtek 14.06.2018 16:50

Rozsáhlá modernizace Výškovické ulice a přilehlých mostů v Ostravě-Jihu je ve fázi, kdy je nutné staré mosty zbourat. Kvůli bezpečnosti provozu si demoliční práce vyžádají krátkodobé razantní omezení dopravy v této části krajského města. Od pátečního večera 15. června do pondělního rána 18. června proto bude uzavřena Rudná ulice (silnice č. I/11).

Přijďte debatovat o nové tramvajové trati

Přijďte debatovat o nové tramvajové trati

Čtvrtek 14.06.2018 14:00

Občané mají další příležitost k diskuzi na téma nové tramvajové trati v Porubě. Město Ostrava pokročilo v přípravě dokumentace pro územní řízení pro projekt trati. Veřejná debata o aktuálním stavu projektu se uskuteční v pondělí 18. června.

V Pantu se diskutovalo o vodě

V Pantu se diskutovalo o vodě

Čtvrtek 14.06.2018 09:23

S velkým zájmem veřejnosti se setkala beseda  „Voda: živel potřebný i nevyzpytatelný“, která se konala v Centru Pant. V pořadí již třetí beseda z cyklu Večery s vědci byla tentokrát zaměřená na vodu a klimatické změny. O tématu s veřejností diskutovali profesor Miroslav Kyncl (VŠB-TUO), docent Jan Hradecký (OU) a resortní náměstkyně Kateřina Šebestová.

Ostravská zoo má nového slona

Ostravská zoo má nového slona

Čtvrtek 14.06.2018 08:31

Ostravskou sloní skupinu doplnil nový člen. Jedná se o 20letého sloního samce ze Zoo LePal ve Francii, který byl přivezen na základě jednání s koordinátorem Evropského záchovného programu (EEP) pro slony indické. Samec Maxim se narodil v roce 1998 v Rotterdamu. Později byl převezen do Zoo Lympne ve Velké Británii a poté do Zoo Sevilla ve Španělsku. V LePal žije od roku 2012. Doposud po něm nejdou žádná mláďata.

Aréna má nového ředitele

Aréna má nového ředitele

Středa 13.06.2018 14:15

Ostravské divadlo Komorní scéna Aréna bude mít nového ředitele. V úterý 12. června jím Rada města Ostravy jmenovala Jakuba Tichého, který v posledních pěti letech řídil Národní dům ve Frýdku-Místku. Porota ho vybrala z deseti kandidátů, kteří se do výběrového řízení přihlásili. Nový ředitel nastoupí 1. srpna.

Areál U Cementárny roste

Areál U Cementárny roste

Středa 13.06.2018 13:46

Návštěvníkům bude od začátku prázdnin sloužit nová, druhá část in-line areálu U Cementárny. Rozšíří první etapu otevřenou v září roku 2014. Nově bude zájemcům o sport k dispozici 1600 metrů drah, tenisové kurty, skate park, hřiště pro parkour a pumptracková dráha. Zrekonstruovány byly komunikace a chodníky, rozšířeno bylo parkoviště vybudované v první etapě. Přidána byla odpočinková místa s lavičkami, stojany na kola i odpadkové koše. Slavnostní otevření je plánováno na pátek 29. června.

Na 57. ročník Zlaté tretry už dnes

Na 57. ročník Zlaté tretry už dnes

Středa 13.06.2018 08:30

Už jen hodiny zbývají do zahájení 57. ročníku atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava, jehož hlavní program bude ve středu 13. června hostit Městský stadion ve Vítkovicích. Fandové atletiky se mohou těšit na pestrou plejádu olympijských vítězů a mistrů světa.

V Ostravě vzniká divadelní archiv

V Ostravě vzniká divadelní archiv

Pondělí 11.06.2018 15:00

Ostravský divadelní archiv je ojedinělým projektem evropského formátu, Ostrava bude navíc jediným městem v ČR, které se bude něčím podobným prezentovat. V rámci první fáze své činnosti archiv mapuje repertoár Národního divadla moravskoslezského, Divadla Petra Bezruče, Divadla loutek, Komorní scény Aréna a Divadla Mír. Ambicí projektu je zaznamenat a zpřístupnit odborné i laické veřejnosti celou historii profesionálního divadla v Ostravě a jeho významných osobností.