Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pondělí 09.01.2017 07:57 - ${modifier}
Nové tramvaje mají moderní vzhled

Nové tramvaje mají moderní vzhled

Pondělí 23.01.2017 09:31

Výrobce tramvají pro Ostravu, švýcarská firma Stadler, představil, jak budou tramvaje vypadat. Jejich délka bude téměř 25 metrů, pojmou 188 cestujících a všechny vozy budou klimatizované. Tramvaje budou také méně hlučné. Ostrava získá 40 těchto moderních souprav a cestující se na ně mohou těšit od března příštího roku.

Městská nemocnice zakázala návštěvy

Městská nemocnice zakázala návštěvy

Pátek 20.01.2017 17:40

Vedení Městské nemocnice Ostrava (MNO) rozhodlo o rozšíření dočasného zákazu návštěv na všechna oddělení.  Toto opatření vedení nemocnice přijalo v návaznosti na narůstající počet onemocnění akutními respiračními infekcemi v regionu a s ohledem na péči o hospitalizované pacienty. Jedná se o preventivní opatření, které bude platné do odvolání.

Nejlepší prezentaci má Ostrava

Nejlepší prezentaci má Ostrava

Pátek 20.01.2017 13:56

První místo v soutěži Zelená informacím o nejlepší internetovou prezentaci města o životním prostředí vyhrála Ostrava. Na dalších místech skončily se svými stránkami pražská a přerovská radnice.  Porota hodnotila stránky všech měst a obcí s více než pěti tisíci obyvateli. O úspěchu informovala náměstkyně primátora pro oblast životního prostředí Kateřina Šebestová

Za smogové situace je lépe být doma

Za smogové situace je lépe být doma

Pátek 20.01.2017 09:21

Pro aglomeraci Ostrava/Karviná/Frýdek-Místek byla vyhlášena 19. ledna večer smogová situace pro polétavý prach PM10. Pro průmyslové podniky, které znečišťují ovzduší, existuje možnost vyhlášení regulace. Adekvátně reagovat na vzniklou situaci by měli také občané. Lékaři doporučují zejména snížit fyzicky namáhavé aktivity a zvýšit přísun vitamínů.

Suvenýry k ME v krasobruslení

Suvenýry k ME v krasobruslení

Čtvrtek 19.01.2017 16:38

K lednovému Mistrovství Evropy v krasobruslení je k dispozici sada suvenýrů, které potěší fanoušky tohoto sportu. Náměstek primátora Martin Štěpánek informoval, že přímo v hale budou v prodeji trička s logem šampionátu. Další suvenýry si zájemci mohou pořídit v pobočkách Ostravského informačního servisu.

Rok oslav 750. výročí města Ostravy

Rok oslav 750. výročí města Ostravy

Středa 18.01.2017 15:15

Ostrava slaví 750 let od první písemné zmínky o městě. Ta se objevila v závěti biskupa Bruna ze Schauenburku 29. listopadu 1267 a týká se centrální části dnešní moravskoslezské metropole. O významu výročí a programu oslav hovořili 18. ledna v Archivu města Ostravy primátor Tomáš Macura a ředitelky archivu Blažena Przybylová a Ostravského Muzea Jiřina Kábrtová.

Tři největší města vystavují společně

Tři největší města vystavují společně

Středa 18.01.2017 14:44

Ostrava mívá na veletrzích nejlepší expozice. Pro historicky první společný stánek tří největších českých měst na veletrhu v Cannes proto vše připraví Ostravané. Primátor Tomáš Macura informoval, že kromě jednotného designu a větší plochy je plusem, že město tímto krokem ušetří přes milion korun.  

Startuje pátý ročník City Cross Sprint

Startuje pátý ročník City Cross Sprint

Úterý 17.01.2017 11:44

City Cross Sprint Ostrava, čili závod na běžkách otevřený pro veřejnost a zároveň exhibice za účasti českých i světových lyžařských hvězd v unikátních kulisách Dolní oblasti Vítkovice, se uskuteční v sobotu 21. ledna už popáté. Závodit se bude na 450 m dlouhém okruhu okolo auly Gong. Akci finančně podporuje město Ostrava.

Centrum Ostravy nadále patří bruslařům

Centrum Ostravy nadále patří bruslařům

Pondělí 16.01.2017 12:27

Ostrava podpořila z rozpočtu šampionát v krasobruslení celkem osmi miliony korun, z toho 500 tisíc korun je věnováno na provoz kluziště, které bude otevřeno na Masarykově náměstí i v dalších dvou týdnech. V provozu zůstává rovněž půjčovna bruslí a tzv. tučňáků pro malé děti. Během Mistrovství Evropy v krasobruslení se kluziště stane součástí fan zóny.

V neděli nechte auto doma

V neděli nechte auto doma

Pátek 13.01.2017 12:40

V neděli 15. ledna pokračuje akce s názvem „Nech auto doma!" V rámci projektu Zdravě po Ostravě propaguje alternativní způsoby dopravy po městě a také městskou hromadnou dopravu. Akce potrvá od 10 do 18 hodin.

Čištění ropných lagun začne na podzim

Čištění ropných lagun začne na podzim

Pátek 13.01.2017 10:45

Odtěžování zbylých kalů z ropných lagun po chemičce Ostramo by mělo začít na podzim. Veřejné projednávání 12. ledna se obešlo bez připomínek, takže firma AVE CZ odpadové hospodářství, která bude akci realizovat, má volné pole působení. Má také podporu města.

Grossmannovu vilu čeká rekonstrukce

Grossmannovu vilu čeká rekonstrukce

Čtvrtek 12.01.2017 14:07

Památkově chráněnou Grossmannovu vilu čeká rozsáhlá rekonstrukce.  Objekt, který byl naposledy využíván jako školní družina, se promění v ubytovací zařízení pro významné hosty. „Projektová dokumentace by měla být hotova do půl roku a rekonstrukce začne v roce 2018,“ řekl primátor Tomáš Macura. 

Smogová situace byla odvolána

Smogová situace byla odvolána

Čtvrtek 12.01.2017 09:55

Ve středu 11. ledna po osmé hodině večerní byla odvolána smogová situace, která platila pro aglomeraci Ostrava/Karviná/Frýdek Místek. Vyhlášena byla 7. ledna a poté o den později zpřísněna na smogovou regulaci.

Kvalita ovzduší se dlouhodobě zlepšuje

Kvalita ovzduší se dlouhodobě zlepšuje

Středa 11.01.2017 15:23

Vývoj počasí v posledních dnech vedl v Ostravě k vyhlášení varovného signálu regulace. Přesto, navzdory aktuálně nepříznivé rozptylové situaci, se z dlouhodobého hlediska stav ovzduší v Ostravě výrazně zlepšuje. Počet dnů, kdy jsou ve městě překročeny limity, se za posledních deset let snížil přibližně na třetinu.  Informoval o tom primátor Tomáš Macura.

Senioři získají kvalitnější bydlení i služby

Senioři získají kvalitnější bydlení i služby

Středa 11.01.2017 15:20

 Domov Korýtko, který poskytuje služby seniorům, projde rekonstrukcí. Díky ní se zvýší kapacita o 28 míst a komfort pro ubytované klienty. Podle náměstka primátora Michala Mariánka budou práce probíhat za provozu, takže senioři se během rekonstrukce nemusí stěhovat do jiného zařízení. 

Omezte pobyt a sportování venku

Omezte pobyt a sportování venku

Pondělí 09.01.2017 17:41

Mrazivé počasí s bezvětřím v kombinaci s teplotní inverzí způsobilo situaci, kdy ovzduší zatížily vysoké koncentrace prachu. Proto již byl vyhlášen varovný signál Regulace. Některé průmyslové podniky omezily svou činnost. Lékaři v této situaci lidem doporučují snížit fyzicky namáhavé aktivity na minimum a zvýšit přísun vitamínů.

V Petřkovicích začala historická výstava

V Petřkovicích začala historická výstava

Pondělí 09.01.2017 16:15

Součástí letošních oslav k 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě je putovní výstava s názvem Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti. Mapuje nejdůležitější milníky v dějinách města. Postupně ji uvidí obyvatelé všech ostravských obvodů. Výstavu slavnostně zahájil  náměstek primátora Michal Mariánek se starostou Petřkovic Ivo Mikulicou v petřkovickém kulturním domě. 

Zákaz návštěv v městské nemocnici

Zákaz návštěv v městské nemocnici

Pondělí 09.01.2017 11:12

Vedení Městské nemocnice Ostrava (MNO) rozhodlo o dočasném zákazu návštěv pacientů na oddělení Anesteziologie a resuscitace, na všech jednotkách intenzivní péče, a také v Léčebně dlouhodobě nemocných a v Domě sociálních služeb v Ostravě-Radvanicích.

Infocentrum u Elektry opět slouží lidem

Infocentrum u Elektry opět slouží lidem

Pondělí 09.01.2017 11:10

Pobočka Ostravského informačního systému u zastávky Elektra slouží lidem. Po rekonstrukci byla slavnostně uvedena do provozu 9. ledna. Přestavbu, která stála více než 2 miliony korun, hradilo město. Otevření pobočky se zúčastnili primátor Tomáš Macura, náměstek primátora Zbyněk Pražák, starostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová.

Bezdomovci jsou v zimě venku. Chtějí…

Bezdomovci jsou v zimě venku. Chtějí…

Pátek 06.01.2017 13:40

Bezdomovce žijící na okraji Ostravy navštívili v pátek 6. ledna sociální pracovníci společně s náměstkem primátora Ostravy Michalem Mariánkem, který má na starosti sociální oblast. Nabízejí jim ubytování v noclehárnách a azylových domech, bezdomovci však raději zůstávají i v zimě venku.